Kalabalık yerlerde yaşayan milyonlarca insanın hayali emekli olunca; kent hayatının gürültüsünden, trafiğinden, yüksek binalarından kaçmak. Yapılan bir araştırmada Türkiye'de emekli olunca yaşanacak 3 şehir belirlendi.

İndigo dergisi, emekli olunca yaşanabilecek 3 şehirle ilgili detayları paylaştı.

ANTALYA

Antalya, Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. Antalya'da yaşamak, hem sağlık açısından hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı. Ayrıca, Antalya'da yaşam maliyeti de diğer şehirlere göre uygun.

Antalya, Türkiye'nin en kalabalık beşinci şehri. 2022 sonu itibarıyla il nüfusu 2.688.004'dür. Türkiye'de "turizmin başkenti" olarak görülmekte. Özellikle yaz aylarında turist sayısı artar. Şehrin yüzölçümü 20.177 km²dir. İlde metre kareye 130 kişi düşmekte.

İZMİR

İzmir, Türkiye'nin en büyük ve en gelişmiş şehirlerinden biri. Hem tarihi dokusu hem de deniziyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. İzmir'de yaşamak, hem kültürel açıdan hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı.

İzmir, Türkiye'de Ege Bölgesi'nde yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehri. Ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir. Nüfusu 2022 itibarıyla 4.462.056 kişidir. Yüzölçümü bakımından ülkenin yirmi üçüncü büyük ilidir.

MUĞLA

Muğla, Türkiye'nin en güzel tatil beldelerinden biri. Hem denizi hem de doğal güzellikleriyle emeklilerin tercih ettiği bir şehir. Muğla'da yaşamak, hem sağlık açısından hem de sosyal aktiviteler açısından oldukça avantajlı.

Kapitalizme bulaşmamış teyze patladı: Gel de oku o zaman gavurca gavurca! Kapitalizme bulaşmamış teyze patladı: Gel de oku o zaman gavurca gavurca!

Muğla, Türkiye'nin en kalabalık yirmi dördüncü şehridir. 2020 itibarıyla 1.021.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi'nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.