YSK açıkladı Seçim yasakları ne zaman başlıyor? Yerel seçim yasakları nelerdir? YSK açıkladı Seçim yasakları ne zaman başlıyor? Yerel seçim yasakları nelerdir?

Elektrikli otomobil pazarındaki hızlı yükselişiyle dikkat çeken Türkiye, TOGG'un ardından RKS markası altında piyasaya sürülen yeni yerli otomobili ile adından söz ettiriyor.  TOGG'un elektrikli aracı T10X'in yaygın olarak kullanılmaya başlamasıyla birlikte, Türkiye'deki elektrikli otomobil talebi artmış durumda.

RKS markası altındaki yeni yerli otomobil, A1 modeli ile karşımıza çıkıyor.

Kompakt tasarımıyla öne çıkan bu otomobil, geri görüş kamerası, dijital ekran gibi özellikleri içeren donanımlarıyla dikkat çekiyor.

Şehir içi kullanıma uygun olan aracın tahmini menzili 70 km, maksimum hızı ise saatte 55 km. Bu özellikleri sayesinde B1 ehliyetiyle kullanılabiliyor.

RKS A1, elektrikli motosiklet kategorisinde yer alıyor ve 18 yaşından büyük, motor ehliyetine sahip kişiler tarafından kullanılabiliyor. Kompakt tasarımı, şehir içi ulaşımda pratik bir kullanım sunarken, 2 yolcusu için rahat bir seyahat imkanı sağlıyor.