Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) bu akşamki idmanda Arda Güler'in ekrana yansıyan görüntüleri üzerine bir açıklama yaptı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın Arda Güler'e gösterdiği yaklaşım sosyal medyada tepkiye neden oldu. Ve Milli Takım'da mobbing olduğuna dair tartışmalara neden oldu.

TFF'nin açıklaması şöyle:

Akhisarspor'da Menderes Acar tekrar başkan oldu Akhisarspor'da Menderes Acar tekrar başkan oldu
"A Millî Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur.
Antrenman öncesinde millî futbolcumuz Arda Güler'in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır.

"ARDA GÜLER KORUYUCU AMAÇLI LİNEER ÇALIŞMASINA YÖNLENDİRİLMİŞTİR"

İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, millî futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir.
Kalbi Türk Millî Takımı için atan sağ duyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız."
Kaynak: Haber Merkezi