Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, 2024'ün ilk toplantısında da faizi attırma kararı alırken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bu durumu sosyal medya sayfasından eleştirdi.

Ekonomi yönetimi son faiz toplantısında 250 baz puan artırarak faizi yüzde 45'e çıkardı. Böylelikle gerçekleştirilen son 8 Para Politikası Kurulu toplantısından faiz kararı çıkmış oldu.

AKP'li başkan adayı itiraf etti: Bize oy verene daha çok hizmet şiarımız AKP'li başkan adayı itiraf etti: Bize oy verene daha çok hizmet şiarımız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yapılan faiz artışlarının ardından iktidarın ekonomi politikasını eleştirdi. İktidarın vatandaşı enflasyon ve faiz döngüsünde ezmeye devam ettiğini belirten Karamollaoğlu “Kem âlât ile kemâlât olmaz” diye yazdı.

İKTİDARA SÖYENECEK TEK SÖZ: SEBEP SİZSİNİZ

İşte Karamollaoğlu’nun o paylaşımı

Merkez Bankasının faizi %45'e yükseltmesi, milletimizin enflasyon ve faiz döngüsünde ezilmeye devam edeceğinin işaretidir. Faizin yükseltilmesi, faiz lobisi dışında hiç kimseye bir yarar sağlamayacaktır.
Aslında faiz sebep, enflasyon sonuç sözünden yola çıkan iktidara söylenecek tek söz var: tek sebep sizsiniz.
Kanserli bünyeye dönüştürdüğünüz ekonomiyi ağrı kesicilerle düzeltemezsiniz. Faiz lobisini beslemekle ekonomiyi düzeltemezsiniz. Başka ülkelerin kapısını aşındırmakla ekonomiyi düzeltemezsiniz. Amerika'dan başkan, İngiltere'den bakan getirmekle ekonomiyi düzeltemezsiniz.
“Kem âlât ile kemâlât olmaz”