Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB), KYK'larda ücretsiz konaklama imkanı sunan "Seyahatsever" projesi için başvuruların açıldığını resmen duyurdu. 8 Temmuz ile 25 Ağustos tarihleri arasında geçerli olacak bu proje çerçevesinde, 18-30 yaş arası gençler KYK yurtlarında maksimum 5 gün boyunca ücretsiz konaklama fırsatına sahip olacaklar.

headline.jpg

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan 2024 GSB Seyahatsever projesi, gençlerin Türkiye'yi keşfetmeleri ve yaz dönemini KYK yurtlarında ücretsiz olarak geçirmeleri için bir fırsat olarak sunuluyor. Proje çerçevesinde, özellikle deprem bölgesi hariç illerde bulunan 1 kız ve 1 erkek yurdu gençlere hizmet vermeye başlayacak.

800x420-kyk-yurtlarinda-ucretsiz-konaklama-sartlari-hangi-aylarda-kykda-ucretsiz-kalinir-k1-1695282725503.webp

DETAYLAR BELLİ OLDU

Başvuruların nasıl yapılacağına dair detaylar ise belli oldu. Konaklama için başvurular, rezervasyon yapılacak yurda en az bir gün öncesinden 444 0 472 (ALO GSB) numarasını arayarak isim, soyisim ve T.C. kimlik numarası ile yapılması gerekiyor.

Bursa, DSÖ'nün 431 kriterini yerine getirdi... Bursalılar suyu çeşmeden içebilir Bursa, DSÖ'nün 431 kriterini yerine getirdi... Bursalılar suyu çeşmeden içebilir

bu-yaz-hangi-kyk-yurtlari-ucretsiz-olacak-kimler-15075243-513-amp.webp

Seyahatsever projesi ile gençlerin Türkiye'nin çeşitli bölgelerini keşfetmeleri ve kültürel deneyimler yaşamaları amaçlanıyor. Öte yandan projenin amacı, gençlerin yaz tatillerini KYK yurtlarında ücretsiz konaklayarak değerlendirmelerini sağlamak ve bu süreçte yeni dostluklar kurmalarına olanak tanımak olarak gösterildi.

Editör: Süper Kanal TV