İzmir'in Gaziemir ilçesinde, 31 Aralık günü saat 03.30 sıralarında taksicilik yapan Oğuz Erge(44) yüzünde medikal maske ve başında kapüşon bulunan Delil Aysal'ı (19) üşümesin diye taksiye almıştı. Müşteri olarak binen Delil Aysal, taksi şoförü Erge'yi bir süre farklı adreslerde dolaştırdıktan sonra, ineceğini söyleyip yanındaki tabancayla 3 el ateş ederek vurmuştu.

Daha sonra taksiyi ve şoförün cebini arayan Delil Aysal, Erge'nin kulaklık ve cep telefonunu gasbedip, boş kovanları aldıktan sonra kaçmıştı.

Çevredeki vatandaşların silah sesini duymasıyla çağırılan sağlık ekipleri direksiyonun başında yaralı halde bulunan Oğuz Erge'yi, ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırmıştı. Ancak burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayan Oğuz Erge, hayatını kaybetmişti.

Ali Yeşildağ, Türkiye'ye iade edilecek Ali Yeşildağ, Türkiye'ye iade edilecek

POLİS 110 SAATLİK GÖRÜNTÜDEN TESPİT ETTİ

Polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlatırken taksideki araç kamerası ve bölgedeki yaklaşık 70 güvenlik kamerasının görüntülerini toplam 110 saatlik bir inceleme sonrası şüphelinin kimliğini tespit etti. Tespit edilen Delil Aysal, saklandığı evde yakalanıp, ekipler tarafından gözaltına alındı. Aysal, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı.

"GASP AMACIYLA BİNMEDİM OLAY SPONTANE GELİŞTİ"

Delil Aysal, ifadesinde taksiye gasp amacıyla binmediğini, olayın spontane geliştiğini söylediği öğrenildi. Katil zanlısı ifadesinin ardından cezaevine gönderildi.