Küresel piyasalardaki dalgalanma ve ülkemizdeki ekonomik kriz nedeniyle akaryakıt piyasasındaki dengesizlik sürüyor. Özellikle son günlerde gelen zamlarla beli bükülen sürücülere bir kötü haber de İş Dünyası Konfederasyonu Genel Başkanı Osman Ünsal'dan geldi. 

Son olarak geçtiğimiz gün motorin fiyatlarına zam gelmişti. Motorine gelen 2 lira 23 kuruşluk zam sonrası motorin litre fiyatı İstanbul'da 39,56 TL,  Ankara'da 40,15 TL ve  İzmir'de 40,30 TL seviyesine yükseldi.

İŞ İNSANINDAN AKARYAKIT PAYLAŞIMI 

İş Dünyası Konfederasyonu Genel Başkanı Osman Ünsal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Kış çetin geçecek' diyerek akaryakıttan alınan ÖTV'ye zam geleceğini ve faturanın yine vatandaştan kesileceğini belirterek şunları söyledi: 

Çalışan ve Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı emeklilerin 5 bin TL emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? Çalışan ve Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı emeklilerin 5 bin TL emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

"KIŞ ÇETİN GEÇECEK..!!! Akaryakıt ve doğalgazdan alınan özel tüketim vergisinin yüzde 129 artacağı öngörülüyor. Hükümetin yol haritası belli oldu. Kötü ekonominin faturası yine vatandaşa kesilecek..!!!"