SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Cevdet Yılmaz’ın ‘dengeye taşıyacağız’ sözünü alıntılayarak hükümeti topa tuttu. Erdursun, seyyanen artışın sadece emekliyi mutlu edeceğini açıkladı.

Milyonlarca emekli Ocak ayında maaşlarına gelecek olan zamma gözlerini çevirdi. 6 aylık enflasyon farkına göre yüzde 37,57 oranında ortaya çıkmıştı. Fakat yüzde 37,57 oranını az bulan emekliler için bir iyileştirme veyahut ek zam hükümetin gündemindeydi.

Dün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz emeklilerin maaşlarına ilişkin flaş açıklamada bulunmuştu. Yılmaz, SSK, Bağkur ve memur emekli aylıklarını dengeye taşıyacaklarını belirtmişti. Bu noktada memura yapılan yüzde 49,5 oranında denkleşmesi bekleniyor.

emekliiiiw.jpg

BU İŞİN ÇÖZÜMÜ; SEYYANEN ARTIŞ

SGK Uzmanı Özgür Erdursun, Cevdet Yılmaz’ın söylediğini iki ay önce söylediğini dile getirirken, hükümetin dengeleme maaşının işe yaramayacağına ve maaşlara seyyanen bir artışın işe yarayacağının altını çizdi.

ERDURSUN: MUHALEFET EMEKLİ KONUSUNDA PASİF KALDI

Erdursun, Cevdet Yılmaz’ın ‘dengeye taşıyacağız’ sözüne değinirken, hükümetin ne yapacağını 2 ay önce söylediği gibi gerçekleştiğini belirtti. Erdursun, muhalefetin emekli konusunda pasif kaldığını belirtti. Erdursun, “Özgür Özel ‘en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde olsun’ diyor. Hayır arkadaşım olmasın. Çünkü en düşük emekli maaşı diye bir şey olması. Herkesin kendi aylığı olur. Şu anda hükümete koz veriyorlar”dedi.

ozgur-erdursun-2.jpg

“EMEKLİ VE ÇALIŞAN YERLE BİR OLDU”

Faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek? Faiz kararı piyasaları nasıl etkileyecek?

Erdursun, emeklilerin maaşlarının dengelenmesin bir işe yaramayacağını ancak, maaşlarına seyyanen bir artışın işe bu işi çözeceğini ifade etti. Hükümetin emeklinin yanında gibi gözüktüğünü söyleyen Erdursun, hükümeti bombaya tuttu. Erdursun, “Emekli ve çalışan yerle bir oldu. Nasıl yanında oldunuz? Şu anda ekonomi berbat bir durumda. emekliyi sefil duruma düşürdüler. Ama ona rağmen daha da güven vererek, oy alabiliyorlar” ifadelerini kullandı.