31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından dolar yavaş yavaş yükselmeye devam ediyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yerel seçimlerin ardından Youtube kanalında gerçekleştirdiği yayında dolar ve altın fiyatlarına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

475.jpg

Şimşek'ten yüzde 25 kira zam sınırı açıklaması Şimşek'ten yüzde 25 kira zam sınırı açıklaması

Selçuk Geçer, dolar kurundan bir düşüşün beklenmesinin hata olacağının altını çizerken kur korumalı mevduat sistemi baskısı sebebiyle doların daha da yükseleceğini belirtti. Geçer, yatırımcılara doların aniden sert bir şekilde yükselebileceğini belirtirken “Arkadaşlar, bir anda fırlar gider, neye uğradığınızı şaşırırsınız” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’nın yıl sonu dolar kuru tahmininin 40 lira olduğunu hatırlatan Geçer, doların bu seviyenin daha da üstüne çıkabileceğini açıkladı. Ayrıca Geçer, ons altında küçük bir gerileme yaşansa bile ons ve gram altın ile dolarda yükselişin süreceğini vurguladı.

Ekonomist Selçuk Geçer, Sterlin ve Euro’nunda yükselmeye devam edeceğini belirterek “Yabancı para birimleri önümüzdeki dönemde ciddi hareketler yapacak, yapmak zorunda ve bu ülkenin iyiliği için de yapmalı” ifadelerini kullandı.

Enflasyon nedeniyle Ons altının 3250 ile 3300 bind olar seviyelerine ulaşabileceğine dikkat çeken Geçer, yatırımcılara uyarılarda bulanarak “Kısa vadede altında net bir geri çekilme olabilir” dedi.


Editör: Süper Kanal TV