AK Parti Eski Milletvekili ve MKYK üyesi Şamil Tayyar, isim vermeden, bugün İYİ Parti Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu’nun AK Parti’ye geçmesine eleştirdi. 

Şamil Tayyar sosyal medya platformu X hesabından paylaşım yaptı. Tayyar, “Vekil transferi, sivil siyasetin itibarını zedeleyen eski Türkiye’nin kötü bir alışkanlığıdır. Gidene hain deyip geleni kutsallaştıran yaklaşım, milli iradeye haksızlıktır.” dedi.

Mustafa Denizli’nin kızı o partiden aday adayı oldu: İşte detaylar... Mustafa Denizli’nin kızı o partiden aday adayı oldu: İşte detaylar...

AK Partili Şamil Tayyar, “Şahıslar fikir ayrılığına düştüğü partileriyle yollarını ayırabilir ama giderken vekillik emanetini millete iade etmelidir. Hakan Şükür ve şürekası AK Parti’den istifa ettiğinde 'vekilliği de bırak' demiştik, haklıydık. Aynı noktadayım. Bu vesileyle bir de küçük notum olsun tüm siyasi partilere; dar bölge seçim sistemini getirin, tombaladan vekillik dönemi bitsin, hem sistem huzur bulsun hem meclis güçlensin.” diye yazdı.