Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç tarafından Ulusal bir TV kanalında yayınlanan konusu ve sahneleriyle kamuoyunun tepkisini çeken  'İnci Taneleri Dizisi' hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a soru önergesi verildi. 

Pavyon yaşantısını teşvik eden söz konusu dizide, genç kızların saplandığı ve bir daha kurtulamadığı illegal yaşamlar normalleştirilirken Şerafettin Kılıç, bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ne tür önlemler aldığını sordu.

Kademeli emeklilik ne oldu çıkacak mı? Çıkarsa kimler faydalanabilir? Kademeli emeklilik ne oldu çıkacak mı? Çıkarsa kimler faydalanabilir?

Kılıç soru önergesinde "Çeşitli yayınlar aracılığıyla; uyuşturucu ticareti, mafya ve kadın bedeninin pazarlanması suçlarının aklanması kabul edilemez bir durumdur. Bununla birlikte, TV kanallarında süslenerek topluma sunulan "pavyon kültürü" vb. ahlaksızlıklar karşında Bakanlığımızın ne tür önlemler aldığı merak edilmektedir" ifadelerini kullanarak Mehmet Nuri Ersoy'a şu soruları sordu

"DİZİ HAKKINDA SUNULAN SORU ÖNERGESİNDE ÖNEMLİ DETAYLAR"

Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç'ın soru önergesinde yer alan sorular şu şekilde:

  1. Toplumsal yaşantımız ve değerlerimizle çelişen söz konusu dizi yayından kaldırılacak mıdır?
  2. RTÜK'ün misyon olarak benimsediği; "paydaşların hak, menfaat ve değerlerini gözetmek" cümlesinde geçen "menfaat ve değer" kavramlarıyla kastedilen nedir?
  3. RTÜK, kendi inanç ve değerleriyle bağdaşmayan içeriklere maruz bırakılan insanımızı paydaş olarak kabul etmiyor mu?
  4. Bir yayın içeriğinin zararlı olup olmadığını belirleyen kriterler ve yaptırımı gerekli kılan ihlaller nelerdir?
  5. Özellikle son yıllarda tepki çeken dizilerle ilgili görevde olduğunuz süre boyunca hangi önlemleri aldınız? Hangi dizilere yönelik hangi yaptırımları uyguladınız?
  6. Söz konusu dizi ve benzeri içeriklerin oluşmaması ve ekranlarda görünür hale gelmemesi adına hangi çalışmaları yapmaktasınız?