Saadet Partisi ve Gelecek Partisi milletvekillerinden oluşan heyet, Mısır üzerinden Gazze’ye geçmeyi planlıyor. Heyet, Filistin temaslarında İsrail’in Gazze halkına uyguladığı soykırımı yerinden tespit ederek, söz konusu insanlık suçunu raporlayacak.

Yunan adalarında kapıda vize uygulaması ne zaman başlayacak? İşte detaylar Yunan adalarında kapıda vize uygulaması ne zaman başlayacak? İşte detaylar

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi, İsrail saldırıları altında olan Gazze'ye gitmek için Dışişleri Bakanlığına ve Mısır Büyükelçiliğine başvuruda bulundu. Başvuru işlemlerinin tamamlamasının ardından Saadet Partisi TBMM Gurubu üyeleri, bu hafta Mısır üzerinden Gazze’ye giderek, abluka altında bulunan Gazze halkına destek verecek.

MISIR ÜZERİNDEN GAZZE’YE GEÇİLECEK

Saadet Partisi’nden yapılan açıklamaya göre grup milletvekilleri TBMM'nde verdiği araştırma önergesinin AK Parti ve MHP oylarıyla reddedilmesinin ardından Gazze’de yaşanan insanlık dramını ve insan hakları ihlallerini yerinde gözlemlemek ve mazlum Gazze halkı ile dayanışmalarını göstermek amacıyla Mısır’a gidecek. Heyet, Mısır’daki Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye giriş yapacak.

HEYET, SOYKIRIMI RAPORLAYACAK

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi milletvekillerinden oluşan heyette, Ankara Milletvekili Mesut Doğan, İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin, Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Denizli Milletvekili Sema Silkin Ün ile Konya Milletvekili Hasan Ekinci yer alacak. Heyet, temaslarında İsrail’in Gazze halkına uyguladığı soykırımı yerinden görmeye giderek, söz konusu insanlık suçunu raporlayacak. Ayrıca insani yardım çalışmaları başta olmak üzere bölge halkıyla bir araya gelecek. Heyetin temasların ardından hazırlayacağı raporu ilgili kurum ve birimlere verecek.