Saadet Partisi Hatay Milletvekilli Necmettin Çalışkan Çalışkan TBMM’de yaptığı konuşmada çiftçilerin yaşadığı maddi ve manevi sorunlara değindi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: “Erbakan Hoca’yı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi” Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’ndan Erdoğan’a: “Erbakan Hoca’yı hapse attırmak için büyük bir gayretin içine girdi”

Her seçim döneminde iktidar partisinin çiftçilerden oy almak için ilk uğradıkları yerlerin başında Ziraat Odaları olduğuna dikkat çeken Necmettin Çalışkan, seçim sonrası çiftçilerin bu ülkenin üvey evladı gibi muamele gördüklerini ifade etti.

1 GÜN KAYIPLA 17 YIL BEKLENİYOR

Çiftçilerin emeklilik haklarının düzenlemeye sokulması gerektiğini belirten Necmettin Çalışkan “1 gün kayıpla tam 17 yıl beklenmesi gerekiyor. Burada da bir kademeli geçiş sağlanması gerekirdi” diye konuştu.

DEPREM BÖLGESİNDE ÇİFTÇİLER MAĞDUR

Konuşmasının devamında deprem bölgesinde olan çiftçilerin sıkıntılarına da değinen Çalışkan “10 binlerce dönüm arazi su altında arkadaşlar. Amik Ovası’ndaki bütün çiftçiler mağdur. DSİ 3-5 kepçeyle çalışıyor ama bu hızla giderse bu sorun 10 yıl daha çözülmez. Biz bunlara seyirci kalamayız. Çiftçilerin sesini işitmek zorundayız” dedi.