Real Madrid'de sakatlığı nedeniyle henüz sahaya çıkamayan Arda Güler, transferde ise La Liga ekiplerini peşine taktı.

İspanyol basınında yer alan haberde, 18 yaşındaki futbolcu ile 3 kulübün ilgilendiği belirtildi. Bu kulüplerin; Villarreal, Las Palmas ve Celta Vigo olduğu ifade edildi.

Villarreal'in son dönemde sakatlıklar yaşadığı ve olası Arda Güler transferiyle orta sahasını güçlendirmek istediği kaydedildi. Arda'nın oyun tarzı ve yaratıcılığının, La Liga'da ve Avrupa Ligi'nde rekabet etmek isteyen Villarreal için çözüm olabileceği aktarıldı.

La Liga'da şu anda 9. sırada yer alan Las Palmas'ın ise gelecek sezon için Avrupa kupalarına katılmak istediği vurgulandı. Las Palmas'ta Jonathan Viera sonrası Arda Güler'in kulübün Avrupa'ya katılma hedefi için iyi bir seçim olabileceği belirtildi.

Celta Vigo'nun ise ligde küme düşme hattında yer aldığı ve kulübün ikinci yarıda bu durumu değiştirmek için hızlı ve etkili önlemler alması gerektiğinin altı çizildi. Celta Vigo'da olası Arda Güler transferinin sahada bazı pozisyonları güçlendirebilecek bir etken olduğu ve ligde kalmak için takımın kalitesini yükseltmek adına uygun bir çözüm olabileceği öne sürüldü.

Real Madrid'in yaz transfer döneminde Fenerbahçe'den kadrosuna kattığı Arda Güler, 3 kez sakatlık yaşaması nedeniyle henüz İspanyol devinde sahaya çıkamadı. 18 yaşındaki futbolcunun, 3 Ocak'ta oynanacak Mallorca karşılaşmasında hazır olması bekleniyor.

Fenerbahçe'nin rakibi belli oldu Fenerbahçe'nin rakibi belli oldu

(Sporx)