Diyarbakır Ulu Camii'nin müdavimlerinde nam-ı diğer 'Ramazan Hoca' olarak bilen Ramazan Pişkin’in 8 aydan bu yana yaşadığı İstanbul’da öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, olay bugün İstanbul'da meydana geldi. Diyarbakır Ulu Camii avlusunda İslamı anlatan ve sosyal medyada 'Ramazan Hoca' olarak da bilinen Ramazan Pişkin'in kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce öldürüldüğü öğrenildi.

Yaklaşık 8 aydır İstanbul Fatih’te bulunan Ramazan Pişkin'ın cansız bedeni çay ocağında bulundu.

Pişkin'in eczacı komşusunun ihbarı üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri soruşturma başlattı ve yapılan incelemede Ramazan Pişkin'in bıçakla öldürüldüğü kaydedildi.

İnceleme sonrası güvenlik ekipleri, cinayeti aydınlatmak için çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Halk arasında "Ramazan Hoca” ve “Filozof Ramazan” olarak da bilinen Ramazan Pişkin, akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle Elazığ Fetih Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde tedavi altına alınmıştı.

İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN KONUYA DAİR AÇIKLAMA GELDİ

Ramazan Pişkin, 31.01.2024 günü saat 13.50 sıralarında Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi 88 numaralı adreste bulunan ve kendisinin işlettiği çay ocağında, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğramıştır. Göğüs bölgesinden üç bıçak yarası alan ve 112 ekiplerince hastaneye kaldırılan Ramazan Pişkin, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.

Pişkin’i öldüren şahsın kimlik tespiti ve yakalama çalışmaları devam etmektedir.

Ordu'da siyanür kullanılan altın madeni kapatıldı Ordu'da siyanür kullanılan altın madeni kapatıldı

RAMAZAN PİŞKİN (DİYARBAKIRLI RAMAZAN HOCA) KİMDİR?

Ramazan Pişkin, Diyarbarkır’da bulunan Ulu Cami’de yaptığı konuşmalarla tanınıyordu. Diyarbakır’ın sevilen simalarından olan Pişkin, akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle Elazığ Fetih Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümünde tedavi altına alınmıştı.