CHP'nin Eskişehir'deki aday tanıtım toplantısında, Eskişehir'i 25 yıl yöneten Yılmaz Büyükerşen veda etti. CHP Genel Başkanı Özgür Özel Yılmaz Büyükerşen'in elini öptü. Kentte Ayşe aday olarak gösterilmişti.

HalkTv'nin haberine göre, İYİ Parti'den ayrılıp AK Parti'ye geçen ve AK Parti'nin Eskişehir adayı olarak açıklanan Nebi Hatipoğlu'nun adını vermeden, sert bir dille eleştirdi:

"'Erdoğan'ın karşısındayım' diyerek oyları toplayıp Erdoğan'a götürdü. Makam, mevki için Eskişehir'i satan kişiye Eskişehir en iyi cevabı 31 Mart'ta verecek 31 Mart'ta. Eskişehir irade hırsızlarına oy vermez."

CHP Genel Başkan Yardımcısı istifa etti! CHP Genel Başkan Yardımcısı istifa etti!

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen toplantıda bir açıklamayla veda etti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir'de partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı. Aday tanıtım toplantısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Bu seçimde aday gösterilmeyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen toplantıda "Bu şehri çok seviyorum, sizleri çok seviyorum. Şimdiden hoşçakalın. Esenle kalın" diyerek veda etti. Özgür Özel, Büyükerşen'in elini öperek sarıldı.