İnternet üzerinden dolandırıcılık vakalarında artış sürerken, dolandırıcılar türlü türlü yollarla insanları avlamaya çalışıyor. Güvenilir isimleri dolandırıcılık suçlarına alet etmek ise en son başvurulan taktiklerden biri oldu.

BUNLARIN HEPSİ DOLANDIRICILIK

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, kendi adının kullanılarak sms yoluyla dolandırıcılık yapan kişilere karşı herkesi uyardı.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Demirtaş, yetkililere seslenerek adı kullanılarak SMS üzerinden dolandırıcılık yapanların bulunmasını istedi. Demirtaş, yatırım tavsiyesi girişiminin olmadığını belirtti. 2 farklı numaradan adını kullanarak atılmış SMS'leri paylaşan Demirtaş, yetkili mercilere ihbarda bulunurken takipçilerini de uyardı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından attığı 2 farklı tweet'te şunları yazdı:

"Yetkililerden rica ediyorum: Benim adımı kullanarak insanlara sms atılıyormuş. Lütfen bu dolandırıcıları bulun. Arkadaşlar unutmayın benim yatırım tavsiyesi veren hiçbir girişimim yok. Bunların hepsi DOLANDIRICILIK"

"Bu bir İhbardır. Yetkilerden ricam bu ve önceki attığım telefona bakmaları. Bu bir Dolandırıcılık sakın kanmayın. Türkiye’ye SMS ile mesaj atıp benim güvenirliliğimi kullanıp dolandırıyorlar. SAKIN kanmayın. Benim yatırım tavsiyesi veren hiçbir girişimim yok: @istanbul_EGM
@AliYerlikaya"

Afyonkarahisar sallandı Afyonkarahisar sallandı

03 Oca 2024 - 09:20