Prof. Özgür Demirtaş, Türkiye’nin ekonomik olarak çok zor bir yıla girdiğini belirterek, 2024 ve 2025 yılları için öngörülerini paylaştı.

2024 yılının hayli zorlu geçeceğine vurgu yapan Prof. Demirtaş işsizliğin çoğalacağına zombi şirketlerin batacağına, kredi bulmanın giderek zorlaşacağına dikkat çekti. Prof. Demirtaş, yapısal reformların sisteme alınması ve doğru para politikasına devam edilmesi halinde 2025 için hala ümit olacağını söyledi.

Özgür Demirtaş yapısal reformların yapılmaması durumunda ise acı reçetelerin süreceğini ve kısır döngüye gireceğini ifade etti.

Özgür Demirtaş ayrıca siyasilere seslenerek bu zorlu ekonomik süreçten geçmek için birleşmeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Prof. Özgür Demirtaş öngörülerini X hesabı üzerinde paylaştı. İşsizliğin artacağını bazı insanların işlerini kaybedeceğini söyleyen Demirtaş zombi şirketler batacağını, kredi bulmanın zorlaşacağını, ucuz paraya alışanların ise ağlayacağını ifade etti.

Yıllardır söylediği yapısal reformların hayata geçirilmesi ve doğru para politikalara devam edilmesi dur

umunda ise yılın ikinci yarısı ile birlikte kıpırdanmaların başlayacağına işaret eden Demirtaş 2025 yılı için hala umudun olduğunu belirtti.

DEMİRTAŞ SİYASİLERE SESLENEREK BİRLİK ZAMANI DEDİ

Art arda mesajlar paylaşan Demirtaş ikinci mesajında ise siyasetçilere seslendi.

Mesajına sözünün her siyasi parti ve siyasetçiye olduğunu belirterek başlayan Demirtaş ülke olarak zorlu bir ekonomik süreçten geçildiğine ve birleşmeye ihtiyaç olduğunu vurguladı ve siyasilerden birleştirici olmalarını rica etti.

SGK'dan flaş karar Müfettişler denetime başladı Bu kişiler bir daha emekli maaşı alamayacak SGK'dan flaş karar Müfettişler denetime başladı Bu kişiler bir daha emekli maaşı alamayacak

Demirtaş ülke olarak potansiyelimizi yakalamak için kısır tartışmalardan uzaklaşmak gerektiğine ve her alanın kendi uzmanlarına kulak vermeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.