Gazeteci Buket Aydın ile ekonomist Özgür Demirtaş arasında Twitter üzerinde yaşanan atışma, sosyal medyanın gündemine oturdu.

Fahiş zam ortalığı karıştırdı! Ev sahibi ile kiracıyı karşı karşıya geldi Fahiş zam ortalığı karıştırdı! Ev sahibi ile kiracıyı karşı karşıya geldi

Mikonos Adası'nda tatil yapan Demirtaş'ın paylaşımını alıntılayarak, "Hiç Çeşme'ye gitmemiş herhalde" yorumunda bulunan Buket Aydın'ın bu sözleri, olayın fitilini ateşledi.

BUKET AYDIN GEÇMİŞTE 'PATRONUMUN KREDİ KARTI' DEMİŞTİ

Özgür Demirtaş, geçmişte Buket Aydın'ın bir programda "Patronumun kredi kartını kullanıyorum" şeklindeki açıklamasına üstü kapalı bir gönderme yaparak, "Kredi kartım bana ait" ifadesini kullandı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ CEVAP VERDİ

Yaşanan bu karşılıklı atışmalar, kısa sürede geniş bir kitle tarafından konuşulmaya başlandı. Demirtaş, daha sonra yaptığı bir paylaşımla Çeşme'de olduğunu ifade etti ve "İster Mykonos da kullanırım ister Çeşme'de… Allah'ın işine bak bugün de Çeşmedeyim…" dedi.

BUKET AYDIN'DAN MİLLİYETÇİLİK ÇIKIŞI

Buket Aydın ise, Demirtaş'ın üslubuna sert bir şekilde yanıt verdi. İfadelere yönelik eleştirilerini dile getiren Aydın, ayrıca Demirtaş'ın milliyetçilik ve Yunanistan konusundaki görüşlerini eleştirdi. Demirtaş da kendi görüşünü ve Çeşme'de olmasını savunarak, Aydın'a tepki gösterdi.