Toyota’nın yan birimi Daihatsu, Japonya Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan güvenlik sertifikaları testlerinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle soruşturma altına alındı. Bu soruşturma Toyota'nın 4 fabrikasının kapanmasına neden oldu.

Daihatsu'nun usulsüz test skandalı ile pençeleşiyor.

Toyota’nın güvenlik sertifikaları testlerinde usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle açılan soruşturma dev firmayı zora soktu. Daihatsu’nun 64 modelde gerçekleştirdiği usulsüz testler, şirketin tüm araç sevkiyatını askıya almasına sebep oldu.

ShiftDelete'nin aktardığı habere göre Toyota’nın yan birimi Daihatsu, sahte testler nedeni ile 4 fabrikasını kapatmak zorunda kaldı.

Memur-Sen emekliler için beklediği seyyanen zammı açıkladı! Memur-Sen emekliler için beklediği seyyanen zammı açıkladı!

Daihatsu’nun uzmanlık alanı küçük araç ve kamyonet üretiminde büyük aksaklık oluştu. 64 modelde güvenlik testlerinde yapılan usulsüzlüklerin belirlenmesi nedeni ile , şirketin Japonya ve diğer ülkelere olan araç sevkiyatını durdu.

Soruşturma kapsamında Daihatsu’nun güvenlik testleri ve diğer prosedürlerde 174 usulsüzlüğü belirlendi. Usülsüzlüklerin Nisan ayında kapı döşemelerinden başladığı Mayıs ayın yan çarpışma testlerinde devam ettiği öğrenildi. de sorunlar yaşandığı ortaya çıkmıştı. Daihatsu Başkanı Soichiro Okudaira ise yaptığı açıklamada güvenlik testlerindeki usulsüzlüklerin işçiler üzerindeki yoğun baskıdan kaynaklandığını söyledi.