Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Mayıs ayında toplam 878 milyon TL tutarında Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını açıkladı. Bakan Göktaş, çocuklara yönelik hizmetlere büyük önem verdiklerini ve bu hizmetleri çocukların çeşitli ihtiyaçlarını dikkate alarak çeşitlendirdiklerini ifade etti.

20221114-reuters-tl-asgari-ucret-scaled.jpeg

Bakan Göktaş, çocukların sosyal ve eğitim masraflarını karşılamak amacıyla Mayıs ayında 878 milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi gerçekleştirdiklerini belirtti. SED sayesinde çocukları, ailelerinin yanında ve sosyal çevrelerinde desteklediklerini söyleyen Bakan Göktaş, çocukların milli değerlere bağlı, özgüvenli, eğitimli ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı.

4.jpgAile odaklı sosyal hizmet modelleri ile çocukların öncelikli olarak aile şefkati ve sıcaklığı ile yetişebilmeleri için gayret gösterdiklerini ifade eden Bakan Göktaş, “Çocukların aile ortamında büyümelerinin, toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim giderlerinin karşılanması için Mayıs ayına ilişkin 878 milyon TL SED ödemesi yaptık” dedi.

Dünyada konut kiraları  en çok İstanbul ve Ankara'da arttı Dünyada konut kiraları en çok İstanbul ve Ankara'da arttı

 

Kaynak: Haber Merkezi