Devlet, belirli koşullar altında ihtiyaç sahibi vatandaşlardan üreticilere kadar çeşitli maddi destekler sunuyor. Yapılan başvuruların incelenmesinden sonra, belirtilen koşulları karşılayan kişilere destek ödemesi yapılıyor.

Vatandaşlar, her ay belirli günlerde yapılan destek ödemelerini dikkatle takip ediyor. Bu ödemelerle ilgili bir haber de Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan geldi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden destek ödemelerinin hesaplarına bugün yatırılmaya başlandığı duyuruldu.

Bakanlık çiftçilerin hesaplarına 5 milyar 93 milyon 213 bin TL tarımsal destekleme ödemesini aktaracakları söyledi.

Asgari ücrete ara zam yapılacak mı? Asgari ücrete ara zam yapılacak mı?

Çiftçilerin hesaplarına yatırılacak olan destek ödemelerinin detayları belli oldu.

Bu kapsamda Tarım ve Orman Bakanlığı, Yağlı Tohumlu Bitkiler desteği olarak 4 milyar 539 milyon 601 bin TL, Kırsal kalkınma yatırım desteği altında 9 milyon 35 bin 638 TL, Hububat Baklagil ve Dane Mısır desteği olarak 492 milyon 697 bin 73 TL, Mazot ve gübre desteği olarak da 608 bin 989 TL, Düve Alım Desteği olarak da 47 milyon 590 bin TL hesaplara yatırılıyor.

yy.jpg

Tarımsal destekleme ödemesine ilişkin geçtiğimiz günlerde ise toplamda 30 milyon 54 bin lira tarımsal destekleme ödemesini çiftçilerin hesaplarına aktarılmıştı.

Resim

ÖDEMELER ÖNE ÇEKİLMİŞTİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin Kurban Bayramı öncesine alındığını duyurmuştu. Göktaş, dün ödemelerin hesaplara aktarılacağını bildirmişti.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini Kurban Bayramı dolayısıyla öne çekerek, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Bu kapsamda hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: kamusonhaber