Deprem Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, öncesinde de uyardığı Tunceli ve Bingöl illeriyle ilgili yeni uyarılarını yaptı. Sık sık dikkat çekilen Tunceli’deki fay hattıyla ilgili yaptığı bir sosyal medya paylaşımı gündem oldu. Paylaşımda Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıklıoğlu’nu depremle ilgili çalışmaları konusunda tebrik eden Görür, iki şehri tekrar işaret etti.

“TUNCELİ VE BİNGÖL RİSK ALTINDA”

Prof. Dr. Naci Görür, Türkiye’deki deprem fay hatlarıyla ilgili yaptığı açıklamalarla sürekli gündeme gelen uzman isimlerden biri. Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımlar da bu sebeple sıklıkla takip ediliyor. Görür, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı yeni açıklamayla tekrar gündemde yer edindi. Görür, Bingöl ve Tunceli ile ilgili riskleri hatırlattı.

Afyonkarahisar sallandı Afyonkarahisar sallandı

Yaptığı sosyal medya paylaşımında, Tunceli’de deprem çalışmalarıyla ilgili güzel şeylerin olduğunu söyleyen ve Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıklıoğlu’na tebriklerini ve takdirlerini sunan Görür, aynı zamanda Tunceli ve Bingöl’ün riskine dikkat çekti. Görür, “Tunceli ve Bingöl cidden risk altında. Yapılanlar çok yararlı ama Tunceli’yi gerçekten tam anlamıyla depreme hazırlayacak şeyler değil.” ifadelerini kullandı.

ekran-goruntusu-2024-01-26-105535.webp

DEPREME HAZIRLIK İÇİN ÖNERİDE BULUNDU

Olası bir depremde Tunceli’de yaşanacaklar için uyarılarını yineledi. Depreme hazırlık çalışmalarının belediyelerle birlikte omuz omuza verilerek yapılması gerektiğinin altını çizen Görür, olası bir depremle ilgili zarar araştırması yapılmasını ve depreme dirençli hale getirilmesini önerdi. Aynı zamanda Tunceli valisine hassasiyeti için teşekkür etti.