MTV ödemesini yapmakta zorlananlar için ek taksit imkanı getirildi. MTV'de ek taksit imkanı ödemelerini Garanti Bankası aracılığı ile yapan vatandaşlara faizsiz uygulanacak.

Garanti BBVA son yaptığı kampanyasını ödeme günü gelen Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni yatırmakta olan vatandaşlar için düzenledi.

Kampanyaya katılmak için Garanti BBVA'ya ait bir kredi kartınızın bulunması yeterli oluyor. Garanti Bankası kredi kartı bulunan herkese son ödeme tarihi 31 Ocak olan MTV'nin ilk taksiti için 2 eşit ek taksit imkanı veriliyor.

Hayvancılık bitti iktidar yeni harekete geçti! 10 maddelik yeni düzenleme Hayvancılık bitti iktidar yeni harekete geçti! 10 maddelik yeni düzenleme

Her yıl Ocak ve Temmuz aylarında ödenmek üzere motorlu taşıtlar vergisi alınıyor. MTV'nin ilk taksidi Ocak sonuna kadar yapılmadığı hallerde ise araç sahipleri faiz ödemek zorunda kalıyor. MTV ödeme miktarları ise araçların yaşları ve silindir hacimlerine göre 2 bin 896 TL ile 34 bin TL arasında değişiyor. Son zamlarla cep yakan MTV taksitlerini yatırabilmek için birçok araç sahibi ise kredi kartı kullanıyor.

GARANTİ BANKASI'NIN MTV KAMPANYASI ŞARTLARI

MTV Ocak ayı ödemesini iki taksitte yatırmak isteyenlerin öncelikle Garanti Bankası kredi kartlarından birine sahip olmanız gerekiyor. Kampanyaya sms ile katılabiliyorsunuz. Kampanyaya katılmak ve MTV borcunuzu faizsiz iki taksitle ödemek için MTV2 yazıp harcamanızdan sonra cep telefonu numaranıza gelen SMS'teki şifre ile 3340'a geri dönüş yapmanız gerekiyor. Banka tarafından verilen örnek ise MTV2 SIFRE' şeklinde gösteriliyor.