Endonezya Müslüman Öğrenciler ve Gençler Birliği Teşkilatı (KAMMİ) ve Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) iş birliğinde gerçekleştirilen ikinci “Liderlik Eğitimi Programı” kapsamında Ankara’da bulunan Müslüman öğrenciler, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan ile bir araya geldi.

Endonezya Müslüman Öğrenciler ve Gençler Birliği Teşkilatı (KAMMİ) ve Uluslararası Gençlik Forumu (IYFO) işbirliğinde gerçekleştirilen ikinci Liderlik Eğitimi Programı kapsamında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, misafir Müslüman öğrenciler ile bir araya gelerek, Millî Görüş hareketi ve merhum lideri Erbakan’ın siyasi mücadelesi birinci ağızdan anlatıldı.

“KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRİN”

Malatya sallandı Malatya sallandı

Öğrenciler ile bir araya gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Müslüman gençlerin kendilerini her alanda iyi yetiştirmesi gerektiğine dikkat çekerek, İslam dünyasının gençlerinin geleceğe hazırlanması gerektiğini belirtti. Karamollaoğlu, Müslüman gençlerin Gazze konusunda dünyanın her yerinde bilinçlendirme çalışmaları yapması gerektiğini de ifade ederek, özellikle Batılı ülkelerde bu çalışmaları yoğunlaştırmalarını istedi.

“ERBAKAN, İSLAM BİRLİĞİNİ KURMAK İÇİN SOMUT ADIMLAR ATTI”

Öğrencilere Millî Görüş hareketinin ve merhum Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın İslam dünyası üzerinde gerçekleştirdiği çalışmalar anlatılırken, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Erbakan’ın mücadelesinin İslam dünyası ile ilişkileri artırmak olduğunu belirterek, “Erbakan, İslam dünyasında ilişkileri artırıp İslam Birliğini kurmak için somut adımlar attı. D-8 iş birliği teşkilatını kurdu, Siyonizm’e karşı dünyayı şuurlandırdı. D-8 projesi ile en önemli hamleyi yaptı, ticari güç olarak Batı’ya karşı denge sağlamayı amaçladı. Erbakan, onların yeşil dolarına karşı İslam dinarı basmayı hedefledi. D-8 bünyesindeki her ülke en iyi olduğu sektörde endüstri kuracaktı. Örneğin Endonezya’da savunma sanayi çalışmaları yapılacaktı” dedi.

“İSLAM DÜNYASI OLARAK POTANSİYELİ KULLANIP D-8’İ, D-60’I KURMALIYIZ”

Filistin’in özgürlüğüne İslam Birliği’nin kurulması ile kavuşacağına dikkat çeken IYFO Genel Başkanı Yılmaz Balçın, İsrail’in güçten anladığını belirterek, “Biz İslam dünyası olarak potansiyel gücümüzü kullanıp D-8 ve D-60 kurmalıyız. İslam Ortak NATO’su ve askeri gücü ile Kudüs’ü koruyacağız. Filistin’i özgürleştirip Siyonistleri işgal ettiği topraklardan kovacağız” ifadelerini kullandı.

 Kaynak: Milli Gazete