Meteoroloji Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, son değerlendirmelere göre, 19 Ocak 2024 Cuma günü sabah saatlerinden itibaren Balıkesir, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, BursaKocaeli, İstanbul ve Manisa illerimizde yerel olarak kuvvetli ve gök gürültülü sağanak beklendiği aktarıldı.

Şiddetli yağışlar neticesinde vatandaşlarımızın tedbirli olmasını kaydeden Meteoroloji Müdürlüğü devamında "sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmasını" hatırlattı.

ALİ YERLİKAYA UYARIDA BULUNDU

Yarın beklenen kuvvetli ve gök gürültülü sağanak nedeniyle uyarıda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Balıkesir'de turuncu kodlu uyarıda bulunurken, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Kocaeli, İstanbul ve Manisa ise sarı kodlu uyarıda bulundu. 

MEB tarafından sahneye konulan "cumhuriyete doğru" oyunu, bursa'da izleyiciyle buluştu MEB tarafından sahneye konulan "cumhuriyete doğru" oyunu, bursa'da izleyiciyle buluştu

Aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklar için tedbir alınmasını kaydeden Bakan Yerlikaya yaptığı paylaşımda;

"Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz 19 Ocak 2024 Cuma günü (yarın) için aşırı yağışlar nedeniyle; Turuncu ve Sarı Uyarıda bulundu. Turuncu Uyarı verilen ilimiz  Balıkesir, Sarı Uyarı verilen illerimiz ise Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Bursa, Kocaeli, İstanbul ve Manisa. Aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzlara karşı vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmaması büyük önem taşıyor. 112 Acil Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında olacaktır. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun." ifadelerinde bulundu.