Yatırım uzmanı Mert Başaran dalgalı bir seyir izleyen dolar ve altına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Yatırım uzmanı Mert Başaran, yatırımcılara uyarılarda bulunarak dalgalı bir seyir izleye dolar ve altına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

sa6.jpg

Başaran, acil nakit ihtiyacı sebebiyle yatırım varlıklarını zararına satmanın büyük bir hata olabileceğini belirtirken yatırım yaparken sermayenin korunmasının temel hedef olduğunu risk yönetimi, getiri beklentisi ve nakit durumu gibi faktörlerin de büyük önem taşıdığını vurguladı.

Yatırımcıların beklentileri ve tercihlerine bağlı olarak altın, kripto para, borsa, konut, arsa, araba veya hisse senedi gibi çeşitli yatırım araçlarına yönelebileceğini ifade etti.

DOLAR YATIRIM ARACI DEĞİLDİR!

Yatırım uzmanı Mert Başaran, çarpıcı bir çıkışta bulunarak doların bir yatırım aracı olmadığını belirterek hisse senedi fonlarının yüksek getirili bir yatırım tercihi yatırım tercihi olduğunu açıkladı.

Kurban Bayramı ikramiyesinin yatacağı tarih belli oldu Kurban Bayramı ikramiyesinin yatacağı tarih belli oldu

ALTINDA YATIRIM DÖNEMİ GERİDE KALDI

Yatırım uzmanı Mert Başaran, arazi ve altın yatırımlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede bölgesel savaşların ve siyasi gerilimlerin piyasalara yaptığı etkiye dikkat çekerek böyle zamanlarda altının güvenli liman olarak ortaya çıktığına vurgu yaptı.

Başaran, yaptığı çarpıcı değerlendirmede altında "al" döneminin geride kaldığını açıkladı.

Hisse senedi fonlarında olduğu gibi arsa yatırımlarında bekleme süresinin uzaması ile birlikte değerinindi o oranda artacağını belirten Başaran son olarak ABD’de faiz indirimi yönündeki beklentilerinin altın fiyatlarını pozitif yönde etkilediğini açıkladı.

Editör: Süper Kanal TV