Cevdet Yılmaz'dan memur ve emekli maaşına ilişkin açıklamasında en düşük emekli maaşı için özel bir çalışma yapıldığını belirtti.

para-3-1-6.jpg

Son 6 aylık enflasyon farkına göre belirlenecek memur ve emekli maaşı zammında artık sona gelindi. Emekli ve memurun beklediği açıklamayı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptı. Cevdet Yılmaz memur maaş zammının enflasyon farkı ve toplu sözleşmeyle yüzde 50'ye yakın bir oranda olacağını söyledi. Asgari ücrete yapılan yüzde 49'luk zam da akıllara emekli ve memurlara da bu oranda zam yapılacağını akıllara getirdi.

emekli1.jpg

Cumhurbaşkanı Cevdet Yılmaz açıklamasında maaşları çok düşük kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerini kasıtla yılın ikinci yarında ikinci zam düzenlemesine işaret ederek etti.

Memur ve emekli maaşı zammı için gözleri çevirdiği Ocak'ta açıklanacak olan 6 aylık enflasyon rakamları belli olmadan Cevdet Yılmaz'dan zam oranı geldi.

Türkiye IQ sıralamasında geriye düştü! Türkiye IQ sıralamasında geriye düştü!

Türkiye İstatistik Kurumu Aralık ayı enflasyon rakamlarını 3 Ocak Çarşamba saat 10.00'da açıklayacak.

Memur ve emeklinin toplu iş sözleşmesi kapsamında alacağı zam oranı daha önce yüzde olarak daha önce belirlenmişti. Bu orana Aralık enflasyonunun da belirlenmesi ile birlikte 6 aylık enflasyon ortalaması da eklenecek.

Memur ve emekli memurlar zamlı maaşlarını ve enflasyon farkından oluşan kısmı 15 Ocak itibari ile almış olacak.

Sabah gazetesine açıklamalarda bulunan Cevdet Yılmaz memur ve emekli maaşlarına ilişkin konuşmasında zam oranının yüzde 50'ye yakın olacağını söyledi. Cevdet Yılmaz bu oranın Orta Vadeli Program'da (OVP) tahmin edilen yüzde 65 enflasyon oranının gerçekleşmesine bağlı olduğunu belirtti.

Cevdet Yılmaz açıklamasında maaşı düşük alt gelir grupları için mali imkânların zorlanacağını söyledi.