Dünya ekonomisinin büyüyen devi Çin otomotiv piyasasında da etkisini giderek sağlamlaştırıyor. Otomotiv sektörünün son zamanlardaki en dikkat çeken üreticilerinden biri olan Çinli otomobil üreticileri, Türkiye pazarında da ciddi ilgi görüyor. Şimdilerde ise yeni bir modelle Türkiye pazarına gireceği düşünülen üreticilerin, bu modeli 520 bin liradan satışa çıkardıkları an peynir ekmek gibi satılacak gibi duruyor. İşte konuya ilişkin detaylar…

Akşam'da yer alan habere göre, Türkiye otomobil pazarında birçok dünya devi marka bulunurken son zamanlarda Çinli otomobil üreticileri de Türkiye pazarında etkin rol oynuyor. Şimdilerde ise şimdi otomobil üreticisi Changan’ın Türkiye pazarına gireceği düşünülüyor. Bu üretici Türkiye pazarına Alsvin modeliyle giriş yapacağı tahmin ediliyor.

HEM UYGUN FİYAT HEM DE ÖZELLİKLERİ İYİ

Türkiye'de sadece 10 kişiden 4'ü et ve tavuk tüketebiliyor! Türkiye'de sadece 10 kişiden 4'ü et ve tavuk tüketebiliyor!

Changan Alsvin otomobil modeli, aslında alışık olduğumuz Fiat Linea yada Renault Taliant gibi hayal edilebilecek bir araba. Devasa ve lüks donanımlardan uzak olan bu araç uygun Bir otomobil olmasıyla dikkatleri çekerken aynı zamanda bu özelliklerinden dolayı fiyatının da uygun olacağı tahmin ediliyor. Bunların yanı sıra bu modelin sade bir mültimedya sisteminin olacağı ve şerit takibi sağlayan sensörlerin bulunmayacağı açıklanıyor.

Söz konusu aracın en önemli özelliklerinden biri uygun fiyatlı bir şekilde pazara sürüleceği iken Çin dışında başka ülkelerde de pazara girecek. Bunlardan birinin de Türkiye olacağı düşünülüyor.

İLK ETAPTA 1.2'LİK BENZİNLİ MOTOR İLE SATIŞA ÇIKACAK

Türkiye pazarına gireceği düşünülen Alsvin modelinin ilk etapta 1.2’lik benzinli motor seçeneği ile satışa sunulacağı düşünülürken fiyatının ise 520 bin lira bandında olacağı tahmin ediliyor. Bu kapsamda çoğu otomobilin 700 bin lira akşam bandında ve daha fazla olması söz konusu bu modelin pazarı darmaduman edeceği düşüncesini kuvvetlendiriyor.

Çinli üreticinin bu modeli 2024 yılının ilk çeyreğinde Türkiye pazarına sokacağı düşünülüyor lakin konuya ilişkin henüz kesin bir tarih ya da fiyat açıklaması yapılmadı.