Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, sosyal medya hesabından Türkiye'yi ve Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alan paylaşımlarda bulundu.

Kuveytli yazar Türk Vatandaşlığının çok ucuz bir yatırım olduğunu bir gün bir Arap'ın Türkiye Cumhurbaşkanı olmasını ve Atatürk'ün heykellerini yıkmasını diledi.

Bir başka paylaşımında da Türk tarihi hakkında skandal ifadeler kullandı.

TEPKİ YAĞDI

CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Özgür Özel ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, söz konusu hakaretlere sert tepki gösterdi.

Özel, "Kuveytli Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih'in partimizin ve ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik itham ve hakaretlerini şiddetle kınıyorum. Her sosyal medya paylaşımı sonrası harekete geçen Adalet ve Kalkınma Partisi'nin sessizliğini manidar buluyorum" dedi. 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise "Beni ve Zafer Partisi'ni Birleşmiş Milletler'e şikayet edeceğini söyleyen, Araplara Türkiye'deki paralarını geri çekmeleri tavsiyesinde bulunan bu şerefsiz Kuveytli ahlaksız Atatürk'e ve Atatürk'ü seven herkese hakaret ediyor. Zafer Partisi Türkiye'ye gelen turistlere, okumak için gelen öğrencilere karşı olmadı. Ama Atatürk'e ve Türk Milletine küfreden bu Kuveytli alçağı ülkemizde istemiyoruz" ifadelerinde bulundu.

Erdoğan: Beni Sisi’yle barıştırmak isteyenler var asla kabul etmem! Erdoğan: Beni Sisi’yle barıştırmak isteyenler var asla kabul etmem!