İş arayanlara 33 ilde geçerli olmak üzere belediyede çalışma imkanı doğdu. İŞKUR'un açıklamasına göre 33 ilde belediye kapsamında çalıştırılmak üzere 1.622 personel alımı yapılacak. Belediye çalışanı alımlarında KPSS şartı gözetilmeyecek.

Eğer bu 33 ilin birinde yaşıyorsanız belediyede çalışmak üzere başvuru yapabilirsiniz. Belediyede çalıştırılmak üzere personel alımları başladı. Başvuru koşulları da ilan edildi.

Zaman zaman iş ilanları duyuran Türkiye İş Kurumu, bu kez belediyeler ve belediyelere bağlı şirketlere alınacak elemanlara ilişkin bir duyuru yaptı. Alınacak personel sayısının yüksek olması nedeni ile başvurunuzun değerlendirilme şansı da bir o kadar yükseldi. Peki belediye bünyesinde çalışmak üzere başvuru yapmanız için hangi kriterlere olmanız gerekiyor. İşte personel alım ilanının detayları...

HANGİ İLLERDE BELEDİYE PERSONELİ ARANIYOR?

İŞKUR ilanına göre 1.622 personel alımları başta İstanbul, İzmir ve Antalya olmak üzere 33 ilde yapılacak. Bu iller ise Malatya, Tokat, Ordu, Amasya, Bursa, Denizli, Kayseri, Tokat, Van, Kırıkkale, Çanakkale, Yalova, Hatay, Afyon olarak sıralandı. Personel alım listesinde Mersin, Bingöl, Tekirdağ, Eskişehir, Çorum, Diyarbakır, Adıyaman, Sivas, Aydın, Zonguldak ile Şırnak, Giresun, Balıkesir, Bartın, Kayseri, Yozgat da bulunuyor.

Alım şartlarının başında Türkiye vatandaşı olmak ve çalışmaya engel bir sağlık sorununun olmaması gerekiyor. Adli sicil kayıtların da inceleniyor. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesi gereğince bir yıl ve bir yıldan fazla hapis cezası almış olmanız halinde affa uğramınız durumunda bile başvuru yapamıyorsunuz. Devletin güvenliğine karşı suçlar ile para aklama gibi suçlar adli sicil kaydınızda olmaması gerekiyor.

Belediye personel alımı için başvurular online olarak yapılacak. Çalışmak istediğiniz belediye ve belediye bağlık kurumların resmi sitelerine girerek ilanlara başvuru yapmanız bekleniyor. Ayrıca İŞKUR'un resmi sitesine girerek de başvurular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi RTÜK, kanallara ceza kesti! Cem Küçük, TGRT Haber’e ceza yedirdi