İnegöl'deki terkinler çetesinde ilk tutuklananlar belli oldu İnegöl'deki terkinler çetesinde ilk tutuklananlar belli oldu

Olay Cumartesi günü  Yeni Mahalle Uludağ caddesindeki bir sitede meydana geldi.  Aynı istede oturan iki aile arasında iddiaya göre gürülltü yüzünden kavga çıktı. Taraftarlar karakola giderek birbirlerinden şikayetçi oldu. Bu olaydan bir sonra taraflar tekrar karşı karşıya geldi.  Site içerisinde başlayan tartışma kısa süerde kavgaya dönüştü. Kavga sırasasubda   Mevlüt K. Elindeki  belinde çıkardığı tabancayla  komşuları Bülent K. , Ömer S.  ve Hikmet K.'ya  kurşun yağdırdı. Mermilerin isabet ettiği Bülent K. ile Hikmet K. ağır yaralanırken  Ömer S. ise bacağından bıçakla yaralandı. Olay sonrası çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralılar İnegöl Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yoğun bakımda tedavisi süren yaralılardan Hikmet Kireççi hayatını kaybetti.

FİRARİ 3 ŞAHIS YAKALANDI
Olayın ardından kaçan şüpheliler Mevlüt K. , Abdülkadir K.   ve Oktay A. polis ekiplerince yakalandılar.   Emniyetteki işlemlerinin ardından  3 şahıs , geniş güvenlik önlemiyle Adliyeye sevk edildiler.  Mahkemeye çıkarılan  Mevlüt K. ile kardeşi Abdulkadir K. tutuklarken, Oktay A. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma ise sürdürülüyor.