Baharın müjdecisi ilk cemre havaya düştü Baharın müjdecisi ilk cemre havaya düştü

Tükettiğiniz besinler, beslenme düzeniniz kadar tüketim şeklinizde besinlerden maksimum fayda sağlamak için önem arz eder. Uzmanlar mümkün olduğunca besinlerin doğranmaması gerektiğini, bazı besinlerin buharda pişerek, bazılarının ise haşlanarak tüketilmesinin daha sağlıklı olduğunu defaatle vurgulamaktadır. Her rahatsızlık için olduğu gibi kanser içinde beslenme düzeninin önemi büyük…

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİN DİRENCİNİ KORUYUN

Kanser tedavisinde özellikle bağışıklık sisteminizin sağlığınızı korumanız gerekiyor.Bağışıklık sistemini güçlendiren turp, bu noktada sofranızda misafir etmeniz gereken lezzetlerden biri özellikle kış aylarında meydana gelen solunum yolu rahatsızlıklarına karşı da koruyucu etkiler barındıran sebze hakkında uzmanlar, soğuk algınlığı, öksürük, bronşit gibi hastalıklar için turp tüketimini önermektedir. Bilimsel bir çalışmaya göre; Turp bazı kanser hücrelerinin yok edilmesinde turp kökü, faydalı etkiler sağlayabilir. Sülfürlü bileşikler açısından zengin olan turp, kansere karşı koruma sağlar.

BROKOLİYİ BESLENME RUTİNİNİZE EKLEYİN

Öte yandan Brokoli ve benzeri sebzeler, içerdikleri bileşenler nedeniyle kansere karşı potansiyel koruyucu etkilere sahiptir. Bazı araştırmalar sebzelerin düzenli tüketiminin özellikle bazı kanser türlerinin riskini azaltacağını belirtmektedir.

BİTKİ ÇAYI TÜKETİMİNDE YEŞİL ÇAYI TERCİH EDİN

Yeşil çayın kansere karşı koruyucu etkileri üzerine birçok araştırma yapılmıştır. Yeşil çayın kanser hücrelerinin büyümesini engelleme, hücre ölümünü gerçekleştirme ve tümör oluşumunu önleme gibi faydalı etkileri olduğu biliniyor.