Havalar artık iyice soğumaya başladı. İnegöl’de kimsesiz vatandaşlar kendilerine hastaneyi yurt edindi. Artık ayakta durmakta bile zorluk çeken vatandaşların içler açısı durumu yürekleri sızlattı. Kaldıkları ortamında kirleten kimsesizler tuvaletlerini bile altlarına bazen yapmak zoruna kalıyor. Mikrop saçan elbiseleriyle sağlıklarını tehlikeye atarken, kaldıkları yerde kokudan geçilmiyor. Hastaneye tedavi olmaya gelen vatandaşlar gördükleri manzara karşında hem şaşkına dönüyorlar hem de yetkili kurumların neden el atmadığını merak ediyor.

KAYMAKAMLIK, BELEDİYE VE SOSYAL HİZMETLER NEREDE

Aylardır hastaneyi çaresizce mekan tutan kimsesizlerin içler açısı durumda İnegöl’de protokolün haberi olup olmadığı merak ediliyor. İnegöl’de bu tür vakalar hakkında vatandaşlar yetkili kurumlara bilgi verdiği ancak gerekenlerin yapılmadığı iddia edildi. Vatandaşlar yetkililerin biran önce bu olaya el atıp muhtaç olan bu insanlara yardım edilmesini istiyor.

HER YERLERİ YARA BERE İÇERİSİNDE

Hastane buldukları yerde sabahlayan kimsesizlerin vücutları yara bere içerisinde. Sağlıkları yerinde olmayan vatandaşların önce tedavileri yapılıp sağlık bir ortama götürülmesi gerekiyor. Daha önce İnegöl Belediyesinde olan Huzurevi bakanlığa devredilmesi nedeniyle bu tür insanları buralara yerleştirmek artık o kadarda kolay olmuyor. Huzurevi Belediye bünyesinde olduğu zaman bu olaylarla karşılanmak kolay değildi.

İnegöl'de konut satışları yüzde elli düştü İnegöl'de konut satışları yüzde elli düştü