İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, grup toplatasında yaptığı açıklama ile partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Buğra Kavuncu olduğunu duyurdu.

BUĞRA KAVUNCU KİMDİR?

Buğra Kavuncu, 1973 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Tam adı Satuk Buğra Kavuncu olan siyasetçi, eğitim hayatına Edmenton İlkokulu'nda başlamış ve Ankara Çizmeci İlkokulu ile Ankara Atatürk Lisesi'ni tamamlayarak birçok başarı elde etmiştir. 1997 yılında Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nden mezun olmuş ve kariyerine Kazakistan Almatı'da yapı kimyasalları sektöründe başlamıştır.

Buğra Kavuncu, satış, pazarlama ve yatırım konularında edindiği deneyimlerle kısa sürede başarılı bir kariyere imza atmıştır. 1997 yılında USTA LLP şirketini kurmuş ve yapı kimyasallarına yaptığı yatırımlarla Orta Asya'da önemli bir büyüme sağlamıştır. 2008 yılında şirketini başarıyla satışa çıkardıktan sonra, BASF Yapı Kimyasalları Central Asia LLP'nin Genel Müdürü ve ardından BASF Orta Asya'nın Genel Müdürü olarak önemli görevler üstlenmiştir.

İktidarı öven Murat Kurum'a dönerciden ibretlik cevap! "Bayramda memlekete gitmeyi hayal edemiyorum" İktidarı öven Murat Kurum'a dönerciden ibretlik cevap! "Bayramda memlekete gitmeyi hayal edemiyorum"

Orta Asya'daki görevi süresince Rusça, İngilizce ve Kazakça dillerinde akıcı bir dil yeteneği kazanmıştır. 2010 yılında İsviçre'ye BDT Ülkeleri Pazar Direktörü olarak, 2012-2016 yılları arasında Türkiye'ye BDT Ülkeleri & Türkiye Pazar Direktörü olarak atanmıştır. 2016 yılından itibaren 30 Mart 2018'e kadar BASF Türk Kimya'da CEO olarak görev yapmıştır. Kavuncu, siyasi kariyerine ise 5 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti'de başlamıştır. Orhan Kavuncu'nun oğlu olarak bilinir.