Güven tazeleyerek yenide İyi Parti İnegöl İlçe Başkanı olan İsmail Karaman ve yeni yönetimi, düzenlene akşam yemeği programında bir araya geldi. 

Sinan Ateş sonrası yasak kalktı: Bahçeli ve ülkücüler hakkında her şey Sinan Ateş sonrası yasak kalktı: Bahçeli ve ülkücüler hakkında her şey

Yemeğin öncesinde açıklamalarda bulunan Karaman, şu ifadeleri kullandı: “Biliyorsunuz partimizin 3. Olağan kongresini 24 Kasım Perşembe günü büyük bir coşku ve katılım ile gerçekleştirmiş olduk. Bu arada kongremizin güzel geçmesinde katkıları olan İnegöllü hemşerilerimizi, delegelerimizi ve basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum. İnegöl ilçe teşkilatı yeni yönetim kurulu ile birlikte sayılarımızı da arttırarak gerçekten kendi alanlarında tecrübeli, sosyal hayatlarında başarılı ve etrafındakiler tarafından da sevilen sayılan arkadaşlarımızdan kurulan yeni bit yönetimimiz var. Kongre sürecinden sonra ocak ayında da ilk kongremizi yapacağız. İnegöl ilçe teşkilatı bu akşamdan itibaren çalışma startını vermiştir. Bundan sonraki süreçte İnegöl’ümüzün her tarafında sahada olacağımızı da duyurmak istiyorum”

AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın İYİ Partili Hüseyin Örs’e yumruk atması ve Örs’ün yoğun bakıma kaldırılması ile ilgili gelen soru üzerine Karaman şu ifadeleri kullandı: “Siyasetin dili çok kirlenmeye başladı. Bu kirliliği ülkenin idaresindeki insanlar körüklüyor. Aslında en büyük sıkıntı onların kullandığı üsluptan kaynaklanıyor. Zaman zaman biz İyi Parti teşkilatları olarak kuruluşumuzdan bu yana saha çalışmalarımızda bazı nahoş olaylarla karşılaştık. Bu olayın TBMM’de yaşanması da bu tür diyalogların tezahürü olarak görüyorum. Ülke olarak bir mozağiyiz. Bu ülkede yaşayan her birey bizim için çok değerli. Herkesin farklı fikirleri olduğu gibi farklı siyasi tercihleri de olacaktır. Bu tür olayların bundan sonra yaşanmamasını diliyorum. Bursa milletvekilimiz de şiddet ve esefle kınıyorum”