Wired, 2023 yılında internet dünyasının en tehlikeli insanlarını listeledi. SpaceX, Tesla ve X'in sahibi Elon Musk ve OpenAI'nin kurucusu Sam Altman listede yer edindi. Liste içerisinde masum insanların dışında tehlikeli gruplar da bulunuyor.

ELON MUSK NEDEN TEHLİKELİ BİRİ

THY'de yeni dönem artık internet ücretli olacak THY'de yeni dönem artık internet ücretli olacak

Twitter’ı satın alarak ismin X yapan Elon Musk, Yahudi karşıtı görüşlere sahip popüler kişilerin ve Alex Jones gibi komplo savunucularının sayfalarını geri vermesi sebebiyle tehlikeli bir kişilik olarak tanımlandı. Musk, sansürü atlatan ve kendi siyasi pozisyonuna sahip olan sohbet robotu Grok'un geliştirilmesinde de yer aldı.

elon-musk.jpg

Gazeteciler tarafından Elon Musk’ın Neuralink çipleri için yaptığı deneylerde çok sayıda maymunun öldüğünü ve teknoloji gösterimi sırasında kullanıcılara bilgisayarı düşünce gücüyle kontrol edebilen bir şempanze gösterildi.

ALTMAN'DA TEHLİKLİ OLARAK TANIMLANIYOR

Altman, başlangıçta OpenAI'nin kar amacı gütmeyen bir kuruluş olduğunu söylese de OpenAI'nin Microsoft'un kontrolü altında olduğu bilinen bir gerçek. Wired'a göre CharGPT geliştiricisinin bir sonraki hamlelerini tahmin etmenin zor bir durum olacağı belirtiliyor.