İstanbul Valisi Davut Gül  halka açık alanlarda alkollü içki içilmesiyle ilgili yeni düzenleme gerçekleştirdi. Bu düzenlemeye  Cüneyt Özdemir tam destek verdi.

İstanbul Valiliği ilgili birimlere bir yazı göndererek açık deniz ve sahil kenarlarında, plaj, park, piknik ve mesire alanlarında alkollü içki satışı ve tüketiminin engellenmesi talimatı verdi.

İstanbul Valisi Davut Gül'ün imzasını taşıyan açıklamada “Alkol satışı ve tüketilmesi ruhsatı bulunan işletmelerin dışında park, piknik ve mesire alanı, sahil bandı, plaj vb alanlarda çevrenin rahatsız edilmemesi, olumsuz görüntülerin oluşmasına mahal vermemek amacıyla alkol satışı ve tüketilmesinin önlenmesi…” ifadelerine yer verildi.

Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti

Kararın doğru olduğunu belirten gazeteci Cüneyt Özdemir, “Birinci dünya ülkelerinin hiçbirinde 21 yaşından küçüklere içki satılmıyor”, “Amerika’da elinde içki şişesiyle dolaşamazsın” ifadelerini kullandı.

şte Cüneyt Özdemir’in o açıklamaları…

“Ben yıllarca ABD ve İngiltere'de yaşadım. 1. dünya ülkelerinin hiçbir yerinde 21 yaşından küçüklere içki satılmıyor. Bir kısmı 18 yaşında bir kısmı 21 yaşında. Sadece barlarda falan değil hiçbir yerde satılmıyor. Gidin bakalım bir tane plaja (Beache) bir tane denetim yapıldı mı? 'Siz çocuklara 16-17 yaşındakilere içki sattınız mı?' diye soruldu mu? Ya da ceza kesildi mi?
MEDENİ DÜNYADA BUNUN SINIRLARI VAR
Bu bir özgürlük olarak algılanıyor, işte alırım içkimi otururum mahallede içerim. Bu özgürlük falan değil. Medeni dünyada bunun sınırları var.
Mesela gidersin Coachella'ya dünyanın en büyük festivali. Herkes orada, kıyafet varla yok arasında, müzik-dans, eğlence. Ama gittiğin yerde sana bir bileklik veriyorlar. Sarı bileklik 21 yaşından büyük demek. Gidiyorsun bir alan var bir tane içkini al, o alan içerisinde içmek zorundasın. Çünkü diğer taraftaki insanlar içki içmiyor. Onları özendirmeyeceksin. ABD'de elinde bira şişesiyle dolaşamazsın. Kese kağıdına koyarsın bir şeye koyarsın. İçki yasağı yok kardeşim. Kamuya açık yerlerde içkiyi bu kadar açık olarak dünyanın hiçbir yerinde içemiyorsun.”