İstanbul Fuarına katılan firmalarn çoğunluğunu İnegölmobilyacılar oluşturuyor. Fuar kapılarını 28 Ocak 2024 tarihinde kapatacak. İnegöllü Stilim Tekstil firmasının Sahibi Coşkun Karduz sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım  gündem oldu. Karduz, yaptığı paylaşımda şunları söyledi. 

Son İstanbul Fuarı ile birlikte mobilyacı esnafının yaşadığı sorunları halının altına süpürme ve öteleme devri sona ermiştir. İstanbul fuarına dünyanın her yerinden satıl alma heyetleri gelirken , neredeyse bazı holler izdiham seviyesinde ziyaretçi alırken biz bu işi Modef eliyle neden yapamıyoruz ?? neden her şeyi elimize yüzümüze bulaştırıyoruz ? bunu kendimize sormamız gerekmiyor mu ?

Acı ama hesap yapmanın gerçekleri konuşmanın sadece bulundukları koltuklarda yer işgal eden başkanları artık konuşalım.

A101, 29 Şubat'ta ev satacak A101, 29 Şubat'ta ev satacak

Memleketimizin markasına vadeli ticaretlerle kimler ihanet etmiş ? Türkiye pazarına İnegöllümü ? aman uzak dursun ! haline kimler getirmiş bunları konuşalım. Fuarda firma gezip fotoğraf çekinip esnaf gazı almakla hiçbir sorunumuzun çözülmediğini, yıllardır gördük ve bıktık.

Artık oturdukları koltuklara değer katacak ; liyakat ve ehliyet sahibi başkanların biran evvel göreve gelmesi ve şuan irtifa kaybı yaşayan sektörümüze nokta dokunuşlar yaparak , doğru ve radikal kararlarla esnafı da yanına alarak İnegöl'ü yeniden ayağa kaldırmamız gerekmez mi ?

Görenlerin ve Duyanların ifadelerine göre İnegöl Fuar merkezinin yanına gelen Kayseri plakalı en az 10 adet VİP aracın İnegöl'e gelen yurtdışı müşterilerimizi fuar merkezimizden Vip araçlar ile Kayseri’ye transferi Kayseri’de konaklamasını ücretsiz olarak sağlanarak müşterilerimizi götüren kişi ya da kişiler kimlerdir ?

İnegöl mobilyasının İnegöl’deki esnafın bu denli emeklerinin çalınmasının sorumluları kimlerdir ?

Yeni fuar alanı yapılamamasının sorumluları kimlerdir ?

Üzülerek görüyoruz ki bu ve buna benzer haller yaşanırken birileri huzur hakkının birileri ise bürokrasinin gücünü kullanmanın derdine düşerek koltuklarına sarılmaktadırlar.

Bu İnegölümüze yapılan çok büyük bir ihanettir.

Yazıktır günahtır.

İnegöl hepimizindir

İnegölümüzün Ticaret odası ve Mobilyacılar odasında İnegöl’ün tüyü bitmemiş yetiminin hakkı vardır.

İnegöl mobilyasının bir çok problemi vardır Fuar alanı, Tedarikçi problemi Yer problemi, Kira problemi gibi benzer problemleri var iken birileri kendi ihtirasları ve reklamları adına Emniyete, Sağlığa, Eğitime, Siyasete Spora, Belediyeye Şehrin genel gidişatına müdahil olma derdine düşerek yetki alanlarının dışına çıkarak yapmış oldukları bu gereksiz hamleleri İnegöl esnafı olarak yakından takip etmekteyiz.

Üzerine vazife olmayan işlere karışıp üzerine vazife olan işlerde sessiz kalarak üç maymunu oynayarak İnegöl mobilyası zarara uğratılmaktadır.

Şuan İnegöl mobilyası bir çok krizin içerisindeyken mobilyacılar odası sanki yaşananlar onu hiç ilgilendirmiyormuş gibi bir çok konuda sessiz kalması gerçek anlamda inegöl mobilyasını destekleyici çalışmalarda bulunmaması bizleri derinden üzmektedir.

İnegöl mobilyacısı kan ağlarken farklı alanlarda çalışmalar içerisine girerek yapmış oldukları hamleler Mobilyacılar tarafından tasnif edilmemektedir.

İnegöl mobilyasının kangren olmuş yaralarına çözüm bulunması istenmekteyken.

Emniyetin desteğini İçişleri bakanlığı, Sağlığın desteğini Sağlık bakanlığı, Eğitimin desteğini Milli eğitim bakanlığı yapmalıdır.

Bunlar sizin vazifeniz değildir bakıldığında kötü şeylerde değildir ama sizin asli göreviniz hiç değildir.

Asli göreviniz İnegöl Ticaret hayatının sorunları , Mobilyası ve Mobilyacısıdır. Sizin çözüm üretmek kafa yormanız gereken yerler burasıdır.

Ülkemizde bir söz vardır eve lazım olan camiye haramdır diye sizler ilk önce İnegöl Ticaretini , taciri , esnafı Mobilyacıyı İnegöl Mobilyasını düşünerek gerekli sorunları çözerek layık olduğu seviyeye çıkarttıktan sonra bu gibi işleri yapmanızda bir sakınca yoktur ama şu an herkesin de bildiği üzere İnegöl mobilyası kan ağlayarak can çekişmektedir bir çok sorunla karşı karşıyadır ama birileri siyasete belediyeye İnegölspor'a balans ayarı vermenin derdine düşmüştür bu böyle olmaz arkadaşlar yazıktır günahtır.

Özellikle oda ve dernek başkanlarına buradan seslenmek istiyorum. Sanki temsil ettiğiniz oda ve derneklerde üyelerinizin tüm sorunlarını çözmüş gibi her konuya müdahil olmayın. Bundan sonra isminizi ve yaptığını yanlışları direk buradan yazarak kamuoyuna sunacağım. Ya işinizi yapın yada boş yere yer işgal etmeyin.