Filipinler'de korkutan deprem! Filipinler'de korkutan deprem!

İran'ın Arapça yayın yapan el-Alam televizyon kanalının muhabiri, Aşkelon'daki işgalcilerin yüzde 80'inden fazlasının şehri terk ettiğini söyledi.

Muhabir, "Şehir neredeyse boş ve girişlerine askeri güçler konuşlandırıldı" dedi.

Bu arada çevrimiçi haber dergisi Cradle, eski adıyla Twitter olarak bilinen X'te yayınlanan bir gönderide, İsrail'in yaklaşık 137 bin yasadışı işgalcinin yaşadığı şehri resmi olarak boşaltmaya karar verdiğini iddia etti.

Şehir, İsrail rejiminin kuşatma altındaki kıyı şeridine karşı savaş başlattığı 7 Ekim'den bu yana, Gazze Şeridi yakınlardaki Filistin topraklarından misilleme niteliğindeki roket bombardımanlarının hedefi oldu.

İsrail'in askeri harekatı sonucunda şu ana kadar en az 3 bin 859 Filistinli öldürüldü ve yaklaşık 13 bin 500 Filistinli de yaralandı.

Hamas ve İslami Cihad direniş hareketleri, Filistinlilere yönelik saldırı, ihlal ve kan dökme olaylarına yanıt olarak, İsrail rejimine karşı Aksa Tufanı Operasyonu'nu başlattı Operasyonda yaklaşık Bin 400 kişi öldü ve en az 200 kişi de esir alındı.

Bu ayın başlarında Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, hareketin İsrail rejiminin aralıksız hava saldırılarına misilleme olarak yakında Aşkelon'u ateş altına alacağı konusunda uyardı.