Haftanın analizini yapan İslam Memiş aklı karışan yatırımcıya hangi alanlarda alım zamanını geldiğini sıraladı.

İşlam Memiş, parasını Euro, Dolar altın ve gümüş ya da Borsa'da değerlendirmek isteyen küçük yatırımcıyı piyasa gelişmeleri konusunda youtube kanalı üzerinden bilgilendirmeye devam etti.

Geçen hafta 30 liraya çıkan dolar ve gram altın ve ons altında yaşanan düşüşler yatırımcıyı hareketlendirmişti. İslam Memiş yatırımcıları maceraya atılmamaları konusunda uyardı.

İslam Memiş bu hafta dövizde altında ve gümüşte alım fırsatları olduğunu vurguladı.

Altın, gümüş, Euro ve diğer enstrümanların haftayı yükselişle kapattığını vurgulayan İslam Memiş dolar kurunda artık 30 TL seviyesine oturduğunu ve seviyenin normal karşılanması gerektiğini söyledi.

İslam Memiş'in beklentisine göre dolar kuru yılın ilk çeyreğinde 30-34 lira aralığında fiyatlanacak. 2024 yılı içinde ise Dolar en yüksek seviyeyi ile 45 TL ile görecek.

PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR TAMAMLAYIN

Özellikle altın, gümüş ve Euro'da yükselişle beklediğini söyleyen İslam Memiş, bu hafta içinde yapılacak alımların arkasından perşembe gününden sonra yeni bir fiyatlama sürecine girileceğini vurguladı.

Ons altının 2055 dolar seviyesine kadar gerilediğini ancak bu gerilemeden yararlanmak isteyenlerin Perşembe gününe kadar alım işlemlerini bitirmeleri gerektiğini hazırlattı.

Önümüzdeki haftalarda gram altında 2090 lira direncini beklediğini söyleyen İslam Memiş yılın ilk çeyreğinde 2150-2200 lira seviyelerini görmeyi beklediğini ve gram altında yıl sonunda 3000 lira seviyelerini öngördüğünü belirtti.

Bakanlık duyurdu Ödemeler hesaplara yatırılıyor Bakanlık duyurdu Ödemeler hesaplara yatırılıyor

SATIŞ KARARI ALMAMAKTA FAYDA VAR

İslam Memiş son yükselişlere aldanarak satış kararı almanın yanlış olacağını belirterek önümüzdeki haftalarda da döviz kurlarında ve emtia fiyatlarında yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini vurgulayarak yatırımcılara satış için herhangi bir karar alınmamasını söyledi. .