HaberGlobal'den Esma Murat'ın haberine göre, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yeni yıla bütün yatırım enstrümanların zirve etkisiyle ve yükselişle başladığını belirterek, "Gram altın şu an itibariyle, 2.055 lira iken ons altın ise, 2 bin 65 dolar seviyesinde. Geçen haftaya kıyasla 20 liralık değer artışı var. Sebebi ise Dolar ve Ons altındaki yükselişin aynı haftaya tekabül etmesi." dedi.

YENİ REKORLARI ÇOK DUYACAĞIZ

Orta ve uzun vadeler için yeni rekorları daha çok duyacağımızı ifade eden Memiş, "Altın fiyatları, kademeli olarak, yılın ilk çeyreğinde, 2150 - 2200 lira, yılın orta çeyreğinde 2500 lira, yılın üçüncü çeyreğinde ise 2700, kalan dilimde ise 3000 lira seviyesinde devam edecek." diye konuştu.

YILIN GÜVENLİ LİMANI ALTIN OLDU

Ons altının ve doların yükselmesi gram altını da etkileyeceğini belirten İslam Memiş, gram altında rekor yükselmelere neden olacağını da vurguladı. Bu yükselişin haftanın ilk işlem günden itibaren geçerli olacağını bildirdi.

Altın alınır mı soruna yanıt veren Memiş, "Yıllık bazda bakılması gerekir. 1 ay sonra 2100 ve 2200 seviyelerini görünce bugün ki seviyelerin ucuz olduğunu göreceğiz. Bugün fiyatına bakarak uzun vadeli yatırım aracı olarak görmek lazım." ifadelerine yer verdi.

YENİ EVLENECEK ÇİFTLER DİKKAT!

Bursa'da tüpe bir zam daha! Bursa'da tüpe bir zam daha!

Altın'ın 2024 yılı içinde kazandıracak türünün gram altın olduğunu belirten İslam Memiş, en çok kazandıra yatırım aracı olacağını da eklendi.

İslam Memiş son olarak düğün yapacak çiftlere seslenerek, "Düğün yapacak olan vatandaşların da bu seviyelerinden faydalanması gerekiyor.'' dedi.