Haydi inegöl şimdi birlik zamanı Haydi inegöl şimdi birlik zamanı

Alınan mağlubiyet ardından İnegölspor Kulüp Başkanı Kani Ademoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi. Taraftara geldikleri için teşekkür ediyorum. Onlardan da özür diliyorum. Takımımız güzel mücadele etti. Olmayacak bir pozisyonda uzaktan bir gol yedik. Sonrasında %100’lük bir gol pozisyonu kaçırdık. Taraftara, camiaya ve bizlere yakışmayan bir sonuç oldu. Takımımız iyi bir mücadele de ortaya koydu fakat bazen futbol şansının da yanınızda olması lazım. Üzgünüz diyecek başka bir şeyimiz yok. Önümüzdeki maçlara bakacağız.
İnegölspor Teknik direktörü Taşkın Güngör ise Her hafta aynı şeyleri söylemekten de bıktık. Oyuna bakıyorsun, pozisyonlara bakıyorsun, çocukların verdiği emeğe bakıyorsun. Bir şey diyemiyorsun. Diğer taraftan da sonuca bakıyorsun. Tam zıttı yönünde bir sonuç. Şans mı diyelim? Yaratıcılık mı diyelim? Kalite mi diyelim? Her şeyi diyebilirsiniz ama olmuyor. Altı pastan iki üç tane pozisyonu içeri atamıyorsun. Dönen topta kırk metreden gol yiyorsun. Üç defa kaleye geliyorlar ve iki tane gol yiyoruz. Çok kaliteli bir takıma karşı oynadığımızı biliyoruz ama rakibimiz beraberliğe razı bir durumdayken verdiğimiz emekler, bu kadar çalışmanın karşılığını alamadık. Bunu bir şanssızlığa mı bağlamak lazım yoksa çekecek bir çilemiz var ve onu mu çekiyoruz bilmiyorum. Çocuklara da bir şey diyemiyorum. Elinden geleni yaptılar. 90 dakika sadece bir adam değiştirebiliyoruz. Belki farklı bir taktiğe dönmen gerekiyor ama onu da yapamıyorsun eldeki oyuncu grubuyla. İnegölspor taraftarını tebrik ediyorum. Gerçekten burada övülecek bir şey varsa o da taraftarımızdır. Her şeyiyle hak ediyorlar. Türkiye’nin çoğu yerinde bulunmayacak bir taraftara sahibiz. Bu şartlarda bu inancı gösteriyorlarsa onların üzülmesine üzülüyorum. Takımlarından çok sıkıntı yaşadıklarını düşünmüyorum. Onlar da çocukların gösterdiği özveriyi ve çalışmayı görüyorlar. Ama keşke biz de sonuca yansıtabilsek. Sonucu çok istiyoruz. Sonuç biraz kalite istiyor, biraz beceri istiyor, o konuda maalesef istediklerimizi yapamıyoruz. Maalesef üç puanı yine bıraktık. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Şu an benim de hoca olarak elimden fazla bir şey gelmiyor. Bizim de yapabileceğimiz bu kadar. 
İnegölspor futbolcularından Ömer Faruk Ermeç ise  Maçı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Hem puan tablosundaki sıralamamız için hem de kendimiz geçen haftaki çıkışımızdan sonra bu maç alacağımız üç puan çok önemliydi. Sahaya kazanma için çıktık. İlk yarı pozisyonlarımız vardı. Rakibimiz 10 kişi kaldı. 10 kişi kaldıktan sonra kadro derinliğimiz olmadığı ve genç arkadaşlarımız olduğu için biraz daha topu ayağımızda tutup pas yapmaya çalıştık. İnanılmaz derecede kötü bir gol yedik. Belki aynı yerden yüz defa şut atsa gol olmayacak top gol oldu. 1-0 dan sonra pozisyonda bulduk. Olmadı, nasip değilmiş. Taraftarımızdan çok özür diliyoruz. Bu maçı kazanmayı çok istiyorduk. İnşallah bu kötü gidişatın önüne geçmeye çalışacağız. Üç maç kaldı. Üç maçta Allah’ın izniyle elimizden geldiği kadar bir şekilde puan toplamaya çalışacağız. Devre arasına da moralli bir şekilde girmek istiyoruz.