İnegöl Mobilya Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (İMASKOP), İnegöl’ün mobilya, ağaç işleri ve mobilya yan sanayisi sektörlerini ileriye taşımayı hedefleyen önemli bir projenin lansmanını gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda proje hakkında pek çok bilgi aktarılarak mobilya ve ağaç işleri temsilcileri süreçler hakkında bilgilendirildi. 

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar Süpertv'nin konuğu oldu Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar Süpertv'nin konuğu oldu

İNEGÖL MOBİLYA AĞAÇ İŞLERİ KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ YAPI KOOPERATİFİ (İMASKOP), MOBİLYA, AĞAÇ İŞLERİ VE MOBİLYA YAN SANAYİSİNDE DÖNÜŞÜM İÇİN BÜYÜK ADIMI ATIYOR!

İnegöl Mobilya Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi (İMASKOP) ve İnegöl Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Özcan AYHAN açılış konuşmasında, “Birkaç sene önce bir düşünce ile başlayan projemiz 22 Şubat 2023 tarihinde tüzel kişiliğe kavuşarak resmen kurulmuş oldu. İlk gerçekleştirdiğimiz Genel Kurulumuzda Yönetim Kurulumuzu, Denetim Kurulumuzu oluşturduk. Yine bu Eylül Ayı içerisinde kurumsal ve idari süreçlerimizi tamamladık. Bu kapsamda İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasında İş Geliştirme Birim Sorumlusu olarak çalışan, aslında bir çoğumuzun tanıdığı Alican OFLAZ arkadaşımızı İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Yavuz UĞURDAĞ ve yönetiminin desteği ile Genel Müdür olarak atadık. Ben kendisine bir kere daha bu transferi desteklediği için teşekkür ederim. Genel Müdürümüzün ekibe katılması ile hızlıca süreçlerimizi tamamlayarak yeni ortak kaydı alacak konuma geldik. Kurulduğumuz ilk günden beri yer arayışımız ve oluşturmayı arzu ettiğimiz sanayi alanı için çalışmalarımızı başta Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz Sayın Bülent TEMELLİ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile yürüttük. Bu projeyi hayata geçirmek istememizdeki en temel konu sağlıksız, elverişsiz üretim alanlarını İMASKOP ile daha ekolojik, günümüz koşullarına uygun, yeni nesil üretimin desteklendiği, işletmelerimizde AR-GE ve inovasyona dayalı üretimin arttırılabileceği alanlar oluşturmaktadır. Bu kapsamda da bizler ortaklarımızın rekabetçilik güçlerini arttırarak bir yandan ortak kullanım alanları ile maliyetlerini düşürebilmek, öte yandan İlçemizin katma değerli gelirlerini arttırıcı çalışmalar gerçekleştirmek istiyoruz. Bu nedenle İMASKOP sadece bir yapı kooperatifi değil, sektörlerimizi sadece yapısal dönüşüme sokacak değildir. Tabi bu dönüşüm sürecinde yangın, su baskını, deprem gibi doğal afetlere dirençli, yeşil, kendi enerjisini üretebilen, endüstriyel uygulamalara uygun yapılara sektörlerimizi taşımak istiyoruz.