Seçimlerden sonra gelen zamlar hayat şartlarını zorluyor. Eskiden pazarlarda kilo kilo alınan sebze ve meyveler yarımlara kadar düştü. 100 ile 150 TL arasında yapılan pazarlar artık 500 TL'den aşağı yapılmıyor. Her hafta yapılan pazarlar artık 15 günde bir yapılmaya başlandı. Yazların vazgeçilmez meyveleri tezgahlarda yerlerini alırken bunlarda kilo değil bütçeye göre alınmaya başlandı. İnegöl'de kurulan Merpa pazarındaki o yoğunluklarda eser kalmadı.

Pazarcı esnafı vatandaşların alım gücünün düştüğünü artan fiyatların zorladıklarını ifade ettiler. Bazı vatandaşlar ise fiyatların normal olduğun belirttiler. Karpuz pazarda 8 ile 10 TL arasında kilosu satılırken, en çok satılan ürün ise salçalık domates oldu. Bunun fiyatı ise 8 ile 12 TL arasında değişiyor. Patates fiyatları ise kalitesine göre değişiyor.

Kimi tezğahta 3 kilosu 50 TL kiminde ise 4 kilosu 50 TL. Üzüm fiyatları cinsi ve kalitesine göre değişiklik gösteriyor onun fiyatı ise 25 ile 40 TL arasında. Sebze fiyatlarıda aldı başını gidiyor. Kabak, patlıcan 10- 15 TL arasında , sivribiber 25 TL, Fasulye 50 TL, yeşillikler ise 7,5 TL'den başlayıp 15 TL'ye kadar çıkıyor. 

Dumandan zehirlenen yaşlı adam yaşamını yitirdi Dumandan zehirlenen yaşlı adam yaşamını yitirdi