Yağışla birlikte kazalar yaşandı Yağışla birlikte kazalar yaşandı

Bursa İl Jandarma Komutanlığınca 8 ay önce başlatılan Tefecilik, Yağma, Nitelikli Dolandırıcılık, İnsan Ticareti suçlarını örgütlü olarak işleyen 40 şüpheliye yönelik sabah saatlerinde düğme basıldı. Operasyon Kapsamında Bursa, İnegöl, İstanbul, Ankara ve Erzurum illerinde toplam   57 ayrı adres eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. 400 'den fazla Jandarma personelin katıldığı operasyonda ev, işyerileri ve araçlarda didik didik arama yapıldı. İnegöl'deki operasyonda 34 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili 5 şüpheli ise aranıyor. Gözaltına alınanların arasında bir bankada devlet memuru alan kişide var. Aynı operasyon kapsamında aranan şahıslardan birininde cezaevinde olduğu belirlendi.

BİR BUÇUK MİLYON TL NAKİT PARA ELE GEÇİRİLDİ

Operasyon kapsamında 34 kişi gözaltına alınarak Bursa İl Jandarma komutanlığına götürüldü. Operasyonda şahısların ev ve işlerinde yapılan aramada 1,5 milyon TL nakit paraya, 7 tabanca, 4 av tüfeği,  çok sayıda çek, senet , tapu,  sim-kart ve usb bellek ele ele geçirildi. 

6 MİLYAR TL DEĞERİNDEKİ MAL VARLIĞINA EL KONULDU

Gözaltına alınan şahısların Bursa İl Jandarma komutanlığındaki işlemleri devam ederken, ifadelerinin ardından Bursa'da adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Ayrıca suçtan elde edildiği değerlendiren 6 Milyar TL değerindeki mal varlıklarına el konulduğu öğrenildi.