Şehrimizin Lokomotifi mobilya sektörümüzün Mobilya fuarı tamamlandı.
Yorumlarım;
*Sektörümüz “İnegöl Mobilyası” çatı markasına ve İMAJINA çok çok daha fazla yatırım yapmak zorunda.Mevcut gayretler uluslararası standartları yakalayamıyor. 
*Yerli ve yabancı misafirlerlerle gerçekçi-kapsamlı anketler ve analizler yapıp eksikliklerimize , yaratılacak fırsatlara konsantre olmalıyız. Bu sebeple profesyonel ajanslardan daha fazla danışmanlık almalıyız. 
*Hedeflenen yeni ülkeler ve yeni misafir alıcılar gelmiyor. İnegöl’ü zaten biliyor olan, zaten alışveriş yapan aynı ülkelerin misafirleri geliyor. En az 100 ayrı ülkeden 10 Bin ve üzeri yabancı misafir ağırlayabilmeliydik. 
*Fuar tarihlerini Çin, İstanbul ve Kayseri fuarlarını dikkate alarak yeniden tasarlamalıyız. Özellikle Nisan-Mayıs fuarları  sektörel realitelere uymuyor. 
*Mobilya firmalarımız, tasarımlar, mağazalarımız  aşırı şekilde benzeşiyor. Farklılaşma olmadan itibar ve özgürce fiyatlama yapılamaz. Yabancılar bu benzerliklerden çok rahatsız oluyor, şehrimize yeteri kadar saygı duymuyor. Bizleri yeteri kadar becerikli, yaratıcı ve profesyonel bulmuyor. 
*Tartışmasız olarak fuardan çok fazla faydalanan Mobiliyum, İmotim, Mobili AVM, Ertuğrulgazi Çarşımız fuarlara hem yönetim hemde güçlü bütçelerle destek vermelidir. 
*Fuar konseptimizi tartışmalıyız ve değiştirmeliyiz. Tüm şehrin seferber olması ile ABD High Point fuarı mantığında FUAR+FESTİVAL konseptine dönmeliyiz. 
Söylenecek, analiz edilecek çok şey var.. Şehrimizin ve atalarımızın 100 yıldır biriktirdiği , geleceğimiz olan İnegöl Mobilyacılığını hepimiz kusursuz saygı sevgi ile  beslemeli ve korumalıyız

Başkan Tayyar Yeniden Aday Başkan Tayyar Yeniden Aday