İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban 22 Aralık 2022 tarihinde Merkez Park Projesi basın mensuplarına tanıtmıştı. O gün temelli atılan projenin 8. ayı oldu. Başkan Taban projenin 7 ayda bitirileceğini ifade etmişti. Ancak proje oldukça yavaş illeriyor. Neredeyse durma noktasına gelen projede temelden başka birşey yok. Kalıpları yavaş yavaş dökülen projenin ne zaman biteceği ise belli değil. 

TABAN 7 AYDA BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR DEDİ AMA!

Aralık 2022 tarihinde Başkan Taban'ın yaptığı açıklama şu şekildeydi. "Şehirler için meydanlar, prestijli yapılar kıymetli. Bugün Amerika'da Times Meydanı, Rusya'da Kızıl Meydan veya ülkemizde Taksim Meydanı gibi alanlar gerçekten prestij yönüyle ön plana çıkıyor. Bizim de şehrimizde gerek bu alan gerekse de karşı alan içerisinde yaklaşık 35 dönümlük alanda güzel bir yaşam alanı oluşturmuş olacağız."

Dumandan zehirlenen yaşlı adam yaşamını yitirdi Dumandan zehirlenen yaşlı adam yaşamını yitirdi

"Kazı çalışmaları şu anda başladı. Arkadaşlarımız yaklaşık 6 metre kadar derine inerek önce çıkan suyla ilgili süreci tamamlayacaklar. Ve inşallah yaklaşık 1 ay veya 40 gün içerisinde temeli dökme aşamasına getirmeyi hedefliyoruz. 7 aylık bir proje bu. Ne kadar öne çekebilirsek de o kadar öne çekmeyi arzu ediyoruz. Nihayet itibariyle karşı alan ve bu alanın tamamlanmasıyla beraber şehir merkezinde daha fazlaca yeşil alan göreceğiz. Allah nasip ederse ben tüm İnegöl'ün beğenisini kazanacak bir proje olduğunu düşünüyorum. İnegöl'e kazandırdığımız güzel bir eser olacak. Destek ve katkı veren herkese teşekkür ediyorum."