İnegöl Kent Gönüllüleri Derneği yönetimi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı nedeniyle program düzenlendi. Kültür park içindeki bir kafede düzenlenen kahvaltılı programa Kaymakam Eren Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Durmuş Aydın, Başsavcı Veli Ecir, Emniyet Müdürü Okan Şen, gaziler ile üyeler katıldı.

Konuşma yapan İnegöl Kent Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müfide Karaduman, "Yarın çok özel bir gün, 29 EKİM 2023 Türkiye Cumhuriyet'inin 100 üncü kuruluş yıldönümü; Bu özel gün, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin zirveye ulaştığı, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bir dönemi temsil ediyor. Bir asır önce, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ANADOLU nun fedakar halkı; yıkılmış bir imparatorluğun kalıntılarından yeni bir devletin temellerini attılar. Bugün, GAZİLERİMİZ ile birlikte bu devletin 100. yılını gurur ve sevinçle kutlamak için bir aradayız. TÜRKİYE CUMHURİYETİ demokrasi, laiklik, çağdaşlık ve bağımsızlık ilkeleriyle kurulan bir devlettir. Bizlere, millet egemenliği, eşitlik, özgürlük ve adaletin teminatı olarak sunulmuştur. Bu ilkeler, ülkemizin modernleşmesinin temel taşlarıdır ve Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık yüzünü temsil eder. Bugün burada, İşkadını, Sivil toplum kuruluşu Başkanı özgür bir kadın olarak bulunuyorsam Cumhuriyet ve Atatürk Devrimleri sayesindedir.
 CUMHURİYETİN 100. yılına ulaşmak, büyük bir başarıdır. Ancak, bu dönemdeki zorluklar ve mücadeleler de unutulmamalıdır. Ülkemiz, iç ve dış tehditlerle karşı karşıya geldi, ekonomik zorluklarla mücadele etti, ancak milletimiz her zaman aydınlık yarınlar için birlikte çalışmayı sürdürmüştür. 

BUGÜN, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında, bu büyük mirası daha da ileriye taşıma görevimiz vardır. Genç nesillere, cumhuriyetimizin değerlerini ve mirasını benimsemeleri için rehberlik etmeliyiz. Eğitim, bilim, teknoloji ve kültür alanlarında ilerlemeliyiz. CUMHURİYETİMİZİN 100. yılında, daha demokratik, daha adil, daha refah bir Türkiye hayal ediyoruz. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için bir araya gelmeli, birlikte çalışmalıyız. Milletimiz, birlik ve beraberlik içinde olduğu her dönemde, büyük işler başarmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılında, geçmişimize saygı göstermek, bugünü anlamak ve yarını şekillendirmek için bir fırsattır. Hep birlikte, bu büyük mirası gelecek nesillere aktararak, Cumhuriyetimizi daha da güçlü bir şekilde sürdürmeye kararlıyız." dedi.

İnegöllü dekan'dan önemli açıklamalar İnegöllü dekan'dan önemli açıklamalar

Dernek başkanın ardından protokol konuşmalarıyla program sona erdi.