İnegöl Anadolu Gençlik Derneği, İsrail tarafından katledilen Saleh al-Arouri konusunda basın açıklamasında bulundu. İşte o açıklama:

"Bismillahirrahmanirrahim"

اِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحاً مُبٖيناًۙ

            لِيَغْفِرَ لَكَ اللّٰهُ مَا تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِكَ وَمَا تَاَخَّرَ وَيُتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَيْكَ وَيَهْدِيَكَ صِرَاطاً مُسْتَقٖيماًۙ

            وَيَنْصُرَكَ اللّٰهُ نَصْراً عَزٖيزاً

Müminlerden Öyle Yiğit Kimseler Vardır Ki; Allah’a Verdikleri Sözü Yerine Getirdiler, Kimileri Onun Yolunda Can Verdiler – Şehid Oldular, Kimileri De Sıralarını Bekliyorlar; Kesinlikle Sözlerini Değiştirmediler. (Ahzab Suresi, 23)

Allah Yolunda Öldürülenlere Sakın ‘Ölü’ Demeyin. Onlar Diridirler. Ancak Siz Bunu Bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 154)

Ey İman Edenler! Yahudileri Ve Hıristiyanları Dost Edinmeyin. Onlar Birbirlerinin Dostlarıdır. Sizden Kim Onları Dost Edinirse Şüphesiz O Da Onlardandır. Allah Zalimler Topluluğunu Hidayete Erdirmez. (Maide Suresi, 51)

Whatsapp Image 2024 01 04 At 12.23.05 (2)

Kıymetli Müslümanlar, Değerli Basın Mensupları,

1948 Yılında Başlayan İsrail Terörü, Üzerinden Yaklaşık 80 Yıl Geçmesine Rağmen Her Geçen Gün Şiddetini Artırarak Devam Ediyor. İşte Kutlu 7 Ekim Sabahından Bugüne Çoğu Çocuk, Kadın, Yaşlılar Olmak Üzere Yaklaşık 30 Bin Gazzeli Vahşice Şehid Edildi. Hiroşimaya Atılan Atom Bombasından Fazlası Kardeşlerimizin Başına Yağdırıldı.

 Geride Bıraktığımız 3 Ayda Gazze’de 2 Milyon Kardeşimiz Yerinden Edildi, Evleri, İşyerleri, Okulları Tarumar Edildi. Milyonlarca Sivil Bir Lokma Ekmeğe Muhtaç Edildi, Hastaneler Vuruldu, Camiler Yıkıldı, Su Ve Elektrik Alt Yapıları Kullanılmaz Hale Getirildi. Bütün Bu Vahşete, Katilama, Zorluklara Rağmen Sivil Veya Asker Hiçbir Gazzeli Geri Adım Atmayarak, Allah’tan Gayrısına Sığınmayarak, Yer Yüzünün En Şerefli Topluluğu Olduklarını Tüm Dünyaya İspat Ettiler!

Bir Yanda Bunlar Yaşanırken, Diğer Yanda Başta İslam Ülkeleri Olmak Üzere Tüm Dünya Ülkeleri Yaşanan Soykırımı Büyük Bir Acziyet İçinde İzlemeye Devam Etti, Ediyor! Hristiyan Takvimiyle Yeni Bir Yılın İlk Günlerini Yaşadığımız Şu Zaman Dilimi İçerisinde, 2 Milyonu Aşkın Gazzeli İçin Tek Bir Somut Adım Ne Batı Ne Doğu Dünyasından Atılabilmiş Değil!

Marakeş’ten, Jakarta’ya Milyonlarca Müslüman Ve Guanzu’dan Vaşington’a Vicdanlı Kalabilmiş Batı Ve Doğu Halkları, Katliamları Lanetliyor, Sokaklara Dökülerek Katil İsraili, Detekçilerini Ve Sessiz Kalan İşbirlikçi Hükumetlerini Göreve Çağırıyorlar. Ancak Yukarıda Da Zikrettiğimiz Üzere Üç Beş Cılız Açıklamanın Ötesinde Hiçbir Adım Atılabilmiş Değil. Savaşı Durdurmak, İsraili Cezalandırmak Şöyle Dursun, İsrailin Onayı Ve İzni Olmadan, Refah Sınır Kapısından Gazzeye İnsani Yardım Sokmayı Dahi Beceremeyen Bunca Ülke, Bunca Lider, Bu Son İmtihanı Maalesef Verebilmiş Değildir. Aksine İsraile Can Suyu Olacak Ticaret Yolları Ve Kapılar Sonuna Kadar Açılmış, Tüm Dünya Bu Suça Bile İsteye Ortak Edilmiştir.

Öte Yandan 7 Ekimden Bugüne, Bir Avuç İnanmış Mücahid, Canlarını Hiçe Sayarak, Kısıtlı İmkanlarla Ortadoğu’nun Habis Kanserine Kök Söktürmekte, İşgalci İsrail’i Gazzeye Adım Attığı Güne Pişman Etmektedir.

Bir Tarafta Dünyanın En İyi Teçhizatları İçerisinde Dünyanın En Korkak Askerleri, Vahşi İşgalciler;

Karşılarında İse Yalınayak Cepheye Koşan, Cansiperane Bir Mücadele Sergileyerek, Her Gün Yeni Bir Müjde İle Gönüllerimize Su Serpen İzzeddin Kassamın Onurlu Evlatları! Gece Gündüz Demeden İşgale, Vahşete Ve Katliamlara Karşı Çelikten İmanlarıyla Direnen Bir Halkın En Güzide Evlatları! İslam Milletinin Onurunu Ayaklar Altından Çekip Kaldıran Yiğitler! Şehadete Fevç Fevç Koşan Hamiyetperver Mücahidler!”

İnegöl'de korkunç olay ağaç işçinin üzerine devrildi İnegöl'de korkunç olay ağaç işçinin üzerine devrildi

Whatsapp Image 2024 01 04 At 12.23.05 (1)

Aziz Kardeşlerim!

Dün Akşam Saatlerinde, Hamas’ın Lider Kadrosundan, Mücahid Salih Aruri’nin, Katil İsrail Tarafından Düzenlenen Suikast Neticesinde, Beraberindeki 4 Mücahidle Birlikte Şehadete Yürdüğü Haberiyle Büyük Bir Üzüntüyü Yaşadık, Yaşıyoruz. Büyük Komutan İzzeddin El Kassam’ın, Şeyh Ahmed Yasin’in, Yahya Ayyaş’ın, Abdulaziz Rantısi’nin Açtığı Kutlu Yolda, Son Basamak, Son Köşe Taşı Şehid Salih Aruri Oldu.

Şehid Aruri Katıldığı Bir Televizyon Programında “Allah’tan (Cc) Başka Kimse, Ölümümü Ne Bir An İleri Veya Geri Çekemez! Bu Yaşa Ulaşacağımı İlk Hiç Beklemiyordum. Uzatmalardayız, Bizi Tehdit Edecek Bir Şey Yok. Biz İmanlı İnsanlarız. Şehadeti Allah'a Kavuşmak Ve Büyük Bir Zafer Olarak Görüyoruz!” İfadeleriyle Şehadete Olan Büyük Arzusunu Dile Getirmişti.

Katil İsrail, Salih Aruri’nin Parçalanmış Bedenini, Büyük Bir Zafer Edasıyla Milyarlarca İnsana İzletti. Konuşmamın Başında Okumuş Olduğum Ahzab Suresinin 23. Ayeti Kerimesinin, Uhud Gazvesinde Mübarek Bedeni Müşrikler Tarafından Parça Parça Edilen Enes Bin Nadr Ra. İçin İndiği Kaynaklarımızda Rivayet Olunur. İşte Salih Aruri’nin Şehadeti, Enes Bin Nadr Gibi Cenab-I Hakk’a Verilmiş Sözün Sadakatle Yerine Getirilmesinden Başka Bir Şey Değildir.

Annesi, Hanımı Ve Kızının, Büyük Bir Teslimiyet Ve Büyük Bir İman Nişanesi Olarak Şehadet Payesini Taşıdıklarını Görmek, Kadın - Erkek, Yaşlı - Genç, Hepimiz İçin Büyük İbretler Barındırmaktadır.

100 Yıl Önce Bu Toprakları Vatan Kılan Dedelerimizin, Küffara Karşı Gösterdiği Salabetin, Hamiyyetin, Azmin, Fedakarlığın Bir Benzerini Bugün Gazzede Görüyoruz! Allahtan Başka Hiçbir Güce Perva Etmeyen Bu Yiğitlerin, Çok Yakında Apaçık Bir Zaferi İslam Ümmetine Hediye Edeceklerine Dair Olan İnancımız Tamdır. Düşmanın İşlediğ Suçların Karşılığını Bulacağı Günler, Şehid, Şehid Büyüyen Zafere Uyanacağımız Sabahlar Çok Yakındır!”

Whatsapp Image 2024 01 04 At 12.23.05

Kardeşlerim! Müslümanlar!

Kuşanın İmanınızı

Sevinin Bayram Edercesine

Terkedin Prangalarınızı

Kulak Verin Sesime

Özgürlüğü Muştulayan Bir Tufan Geliyor

Gazzeden Ramallaha Kutlu Bir Sabah Geliyor

Müjdeler Olsun Ey Kudüs!

Ufuklardan Hz Ömer Geliyor,

Siyah Sancağıyla Selahaddin Geliyor,

Sina Çöllerinden Yavuz Sultan Geliyor,

Müjedeler Olsun Ey Kudüs!

Tarihin Bağrından İzzeddin Kassam Geliyor!”

Whatsapp Image 2024 01 04 At 12.23.04 (1)